Zapraszamy na Ekstremalny Różaniec w drodze Drukuj

„Ekstremalny Różaniec” zapoczątkowany w ubiegłym roku w naszej wspólnocie wyruszy w najbliższą sobotę 20 października. Wyjście o godz. 9.30 z kaplicy na Drabożu. Zakończenie Mszą św. ok. godz. 12.00 w klasztorze w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy w drodze. Dzieci mogą uczestniczyć tylko pod opieką rodziców lub dorosłych opiekunów.
Na powrót z Kalwarii będzie zorganizowany autobus, który przywiezie chętnych do Paszkówki. Dlatego prosimy o zapisy do  środy 17 października - koszt przejazdu 5 zł.

Czytaj całość...
Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą Drukuj

2018-10-14

Dzisiejszy XVIII Dzień Papieski to nasze dziękczynienie za Pontyfikat św. Jana Pawła II. Młodzież prowadzi po Mszach św. zbiórka ofiar na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 Z tej okazji zapraszamy dzisiaj do kawiarenki parafialnej na godz. 18.00 na film nagrany na podstawie sztuki Karola Wojtyły "Przed sklepem jubilera".

Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych - dzisiaj składając życzenia będziemy pamiętali w modlitwie na różańcu o nauczycielach i wychowawcach z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa

Wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

Środa – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Czwartek – Święto św. Łukasza, Ewangelisty

Sobota – Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła Rodzinom Paszkówki oraz za ofiarę 550 zł. złożoną na kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą świątynie polecamy rodzinom Paszkówki: Cichoń, Kowalczyk, Dyrga, Polus, Lurie, Torba, Czyżewska, Czyżewska, Czyżewska, Warmuz, Znaj.

Dziękujemy za ofiary złożone na kościół w minionym tygodniu: od rodziny ze Sosnowic 200 zł; 300 zł. od dwóch rodzin z Paszkówki oraz 300 zł. przelane na konto parafii od rodziny z Bęczyna. Bóg zapłać za ofiary!

„Ekstremalny Różaniec” zapoczątkowany w ubiegłym roku w naszej wspólnocie wyruszy w najbliższą sobotę 20 października. Wyjście o godz. 9.30 z kaplicy na Drabożu do Kalwarii Z. i Msza św. na zakończenie ok. godz. 12.00 w Klasztorze. Prosimy druhów OSP Sosnowic i Paszkówki o zabezpieczane na trasie naszej pielgrzymki. Osoby, które chcą wracać z Kalwarii  autobusem, prosimy o zapisy do środy w zakrystii – wpłacamy 5 zł.

W poniedziałek spotkanie Róż Różańcowych naszej parafii o godz. 16.00 przy herbacie w salce na wikarówce - zaprasza ks. proboszcz.

Intencje od 15 do 21 października Drukuj

PN. 7.00 + Maria Job, Józef mąż w 3 rocznicę śmierci

18.00 + Natalia Brzezińska od wnuka Tomasza

WT. 7.00 O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej oraz Świętych Patronów w przygotowaniu do sakramentu małżeństwa

18.00 +Stanisława Kowalcze od Władysławy Toporkiewicz z wnukiem

ŚR. 7.00 + Jan Szczurek od Genowefy Starowicz z rodziną

18.00 + Ewa Kozubek (z okazji urodzin)

CZW.  7.00 + Michał Topolski od matki chrzestnej

18.00+ Aniela Śliwa w 20 rocznicę śmierci, Stanisław mąż

PT. 7.00 Dziękczynno- błagalna w intencji Bogu wiadomej

18.00O Boże błogosławieństwo dla Róż Żywego Różańca i ich rodzin

SB. 7.00 + Maria Kowalczyk, Franciszek mąż

     17.00W 50 r. ślubu Zofii i Józefa dziękcz. z prośbą o zdrowie i dalsze łaski

XXIX Niedziela Zwykła 21.10.2018

6.45 Za parafian

9.30 + Władysława Piekarska, Andrzej mąż w 2 rocznicę śmierci od córki Agnieszki z rodziną

11.15 + Stefania Kowalczyk w 8 rocznicę śmierci, Jan mąż

17.00 W 18 rocznicę urodzin Andrzeja z prośbą o błogosławieństwo w dorosłym życiu - od rodziców

SOSNOWICE 8.15 + Władysław Adamus w 1 rocznicę śmierci od córki Zofii z mężem

Zaproszenie na XVIII Dzień Papieski Drukuj
W niedzielę 14 października obchodzić będziemy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”, podczas którego zbieramy ofiary na młodzież zdolną, a nie mającą środków na kształcenie. Jest to „żywy pomnik” w hołdzie dla św. Jana Pawła II. Ofiary będą zbierane po mszach św. O godz. 18:00 zapraszamy na pokaz filmu opartego na sztuce Karola Wojtyły "Przed sklepem jubilera".  W tym roku Dzień Papieski przeżywać będziemy w radosnej atmosferze związanej z setną rocznicą odzyskania niepodległości. Już w sobotę 13 października wraz z Parafialnym Uczniowskim Klubem Sportowym POBIEDR zapraszamy na Niepodległościowy V Bieg Przełajowy z Sosnowic do Paszkówki, który rozpocznie się o godz. 9.30 (zapisy od 9.00) przed kościółkiem w Sosnowicach. (więcej informacji o biegu...)
Serdecznie zapraszamy do włączenia się w obchody Dnia Papieskiego.
 
XVIII Dzień Papieski w Parafii Paszkówka
„Promieniowanie Ojcostwa”
 
Po każdej mszy św. przed kościołem zbiórka ofiar na fundusz stypendialny dla młodzieży zdolnej, a nie mającej środków na kształcenie - „żywy pomnik” w hołdzie dla św. Jana Pawła II.
 
2. W niedzielę 14 października o godz. 18:00 w kawiarence Parafialnego Domu Integracji Społecznej pokaz filmu opartego na sztuce Karola Wojtyły "Przed sklepem jubilera".
Czytaj całość...
Październik miesiącem modlitwy różańcowej Drukuj
Zapraszamy wszystkich do udziału w październikowej modlitwie na różańcu.
W tygodniu nabożeństwo o godz. 17.30, a następnie msza św. wieczorna. W sobotę i niedzielę modlimy się o godz. 16.30 (przed mszą św.).
Dzieci uczestniczące w różańcu otrzymają plansze i będą przez cały miesiąc zbierały obrazki.
W niedzielę 7 października przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Z tej okazji po mszy św. o godz. 11.15 będzie procesja do 5 ołtarzy, a dzieci przygotowujące się do I-komunii św. otrzymają poświęcone różańce. 
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 361