Ogłoszenia
Ogłoszenia na niedzielę - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej Drukuj

2017-06-11

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Juliana Nowowiejskiego bp, bł. Piotra Dańkowskiego, kapłana i towarzyszy męczenników; Wtorek – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy;

Środa – wspomnienie bł. Michała Kozala, kapłana;

Sobota – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało – Msze św. jak w niedziele - nie ma Mszy św. o godz. 11.15 - po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy: - prosimy o przystrojenie domów, przygotowanie feretronów, zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, dzieci klas trzecich w strojach komunijnych, chór, orkiestrę – będziemy witali Boga, który w Najświętszym Sakramencie wędruje naszymi ulicami i nam błogosławi. Rodziny wykonujące ołtarze i odpowiedzialnych czytaliśmy w ubiegłą niedzielę, przy pierwszym ołtarzu Sosnowic - wkradł się błąd - rodziny przygotowują do P. Moskałów. W Oktawie Bożego Ciała procesja będzie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 9.30.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.15 przeżywać będziemy Jubileusz 60-lecia kapłaństwa naszego Rodaka ks. Józefa Antosa. Będzie wraz z nami modlił się i dziękował Bogu za dar powołania do służby w Kościele, w miejscu gdzie rozpoczęła się droga służby Jezusowi w Jego owczarni. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej uroczystości naszego Jubilata.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła rodzinom ze Sosnowic i ofiarę 380 zł. złożoną na kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Sosnowic: Wróbel Małgorzata, Dorota, Katarzyna i Zofia, Żmuda, Gwiżdż, Słonina Edyta, Maria i Marta, Młotkowska.

2. Podziękowanie za ofiarę złożoną na kościół w minionym tygodniu - od rodziny z Wielkich Dróg 500 zł. od rodziny ze Sosnowic 500 zł. oraz 100 zł. od rodziny z Jaśkowic. Bóg zapłać!

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania kl. I Gimnazjum będzie w środę o godz. 18.00

4. Zapraszamy na Koncert Uwielbienia w Uroczystość Bożego Ciała o godzinie 18.00.
Uwielbienie poprowadzi nasza schola parafialna, która zaprezentuje w czasie koncertu swoją nazwę - "Perełki Maryi".
Koncerty Uwielbienia w wieczór Bożego Ciała odbywają się od kilku lat w wielu miejscowościach, a w naszej parafii będzie po raz pierwszy.