Ogłoszenia
Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocy Drukuj

2018-04-22

Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania i z tej okazji gościmy w naszej wspólnocie kleryków z naszego Seminarium Duchownego w Krakowie, którzy głoszą na Mszach św. okolicznościowe kazania i spotykają się z grupami działającymi przy naszej parafii - wraz z nimi modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha bp. i męczennika, głównego patrona Polski;

Środa – Święto św. Marka Ewangelisty, patrona naszego Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego o którym będziemy pamiętać w tym dniu w naszych modlitwach.

Sobota – wspomnienie św. Joanny Beretty Molla.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła rodzinom z Wielkich Dróg oraz ofiarę 550 zł. złożoną na kościół. W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Wielkich Dróg:

Ciepły, Kufta, Starowicz, Stępski, Bębenek, Czopek, Stoporkiewicz,  Wiśniewski, Topolski, Pituch.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy III-ej Gimnazjum będzie we środę o godz. 17.00

Kolejny raz gościć będziemy w naszej parafii pieszą pielgrzymkę z diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik – zatrzymają się u nas na odpoczynek i poczęstunek 2 maja (środa) – będzie to ok. 180 pielgrzymów i zatrzymają się ok. godziny 10.00. Ponieważ chcemy się przygotować na przyjęcie pielgrzymów – spotkanie z  przedstawicielami Kół Gospodyń naszych wiosek oraz Zelatorkami Róż Różańcowych będzie w czwartek po Nowennie na wikarówce ok. godz.18.45

Siostry Sercanki, które w ubiegłą niedzielę kwestowały przed kościołem na odnowienie bursy dla studentek w Krakowie dziękują za ofiary – zebrały 3.752 zł. Bóg zapłać za waszą ofiarność!

Spotkanie Rady Parafialnej będzie w najbliższą sobotę o godz. 18.00 na plebanii.

Parafialny Uczniowski Klub Sportowy POBIEDR zaprasza dziewczęta i chłopców (nie tylko zawodników klubu) powyżej 10 roku życia na obóz sportowy w Mrzeżynie, który odbędzie się w dniach od 7 do 14 lipca. Koszt 1100 zł od osoby. Zapisy u trenerów. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej klubu.