Aktualności
Teatr CREDO zaprezentuje sztukę "Czarny Jim" Drukuj
sobota, 21 październik 2017
Działająca przy parafii w Rusocicach grupa teatralna "Credo" zaprezentuje w Wiejskim Domu Kultury w Paszkówce sztukę Zofii Gloss p.t.: "Czarny Jim". Zachęcając do oglądania spektaklu, Janina Kapusta, założycielka grupy i reżyserka mówi: "Historia czarnego Jima, niewolnika niesłusznie oskarżonego przez białych panów o kradzież, rozgrywa się około 1624 roku w Hiszpanii. Jej wydźwięk jest ponadczasowy i aktualny także dzisiaj, kiedy bardzo łatwo oskarżamy i nie przyjmujemy żadnych argumentów".
Zapraszamy w niedzielę 29 października o godz. 18.00 do Wiejskiego Domu Kultury w Paszkówce. Wstęp wolny. Po spektaklu będzie można złożyć wolne datki z przeznaczeniem na działalność Teatru "Credo".
Czytaj całość...
Ekstremalny Różaniec wyruszy z Draboża Drukuj
sobota, 21 październik 2017

Podczas wizytacji parafii w Paszkówce ks. biskup Grzegorz Ryś zachęcił naszą wspólnotę do zorganizowania „Ekstremalnego Różańca”, czyli pielgrzymowania z modlitwą na różańcu do Kalwarii Zebrzydowskiej, zatrzymując się przy pięciu stacjach. Wyruszymy z Kaplicy na Drabożu w sobotę 28 października o godz. 10.00 aby o godz. 13.00 Mszą św. w klasztorze zakończyć modlitewną wędrówkę.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy w drodze. Dzieci mogą uczestniczyć tylko pod opieką rodziców lub dorosłych opiekunów.
Na powrót z Kalwarii będzie zorganizowany autobus, który przywiezie chętnych do Paszkówki. Dlatego prosimy o zapisy, jeśli ktoś będzie wracał zorganizowanym środkiem transportu (koszt 5 zł.).

 

 

Czytaj całość...
Zapraszamy na Bieg Przełajowy Drukuj
środa, 18 październik 2017
Przełożony ze względu na warunki atmosferyczne Bieg Przełajowy z Sosnowic do Paszkówki odbędzie się w niedzielę 22 października. Organizator - PUKS POBIEDR serdecznie zaprasza mieszkańców parafii Paszkówka oraz członków klubu POBIEDR do wzięcia udziału w biegu. Zapisy i rozpoczęcie o godz. 14-tej przy kościółku w Sosnowicach, a meta na rynku w Paszkówce. Przy zapisie opłata 5 zł. Obowiązuje obuwie sportowe.
Przy starcie dzieci i niepełnoletniej młodzieży obowiązkowa pisemna zgoda rodziców lub prawnych opiekunów. Więcej informacji i regulamin...
Czytaj całość...
Miesiąc modlitwy różańcowej Drukuj
poniedziałek, 02 październik 2017

Rozpoczął się miesiąc Matki Bożej Różańcowej. Podczas niedzielnej Mszy św. o godz. 11.15 przygotowujące się do I komunii św. dzieci z klas III otrzymały poświęcone różańce. Nabożeństwo różańcowe będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, a w sobotę i niedzielę o godz. 16.30. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej pięknej modlitwie. Zdjęcia...

Dzieci w poniedziałek 2 października dostaną plansze i będą przez cały miesiąc zbierały obrazki. Tematem będzie 140 rocznica objawień Matki Boskiej w Gietrzwałdzie – jedynych objawień Maryi w naszej Ojczyźnie.

"Idźmy naprzód z nadzieją" - XVII Dzień Papieski Drukuj
sobota, 30 wrzesień 2017
Serdecznie zapraszamy do włączenia się w obchody Dnia Papieskiego. W niedzielę 8 października w ramach obchodów Parafialny Uczniowski Klub Sportowy POBIEDR zaprasza mieszkańców naszej parafii oraz członków klubu do wzięcia udziału w biegu przełajowym z Sosnowic do Paszkówki. Zapisy i rozpoczęcie o godz. 14-tej przy kościółku w Sosnowicach, a meta na rynku w Paszkówce.
Natomiast o godz. 18.00 zapraszamy do kawiarenki parafialnej na bezpłatny pokaz filmu pt.: "Teraz i w godzinę śmierci". Film opowiada prawdziwe historie o sile modlitwy różańcowej, a jego premiera miała miejsce w 100-lecie objawień fatimskich. Zdjęcia kręcono na czterech kontynentach dzięki wsparciu tysięcy ludzi. Reżyserzy – Mariusz Pilis i Dariusz Walusiak – przejechali 120 tysięcy kilometrów, by dotrzeć do najbardziej niezwykłych świadectw cudów, które dokonały się dzięki modlitwie różańcowej.
Czytaj całość...
Więcej...