Aktualności
Program wizytacji biskupa Grzegorza Rysia Drukuj
poniedziałek, 15 maj 2017
W najbliższą sobotę 20 mają w naszej parafii rozpocznie się wizytacja ks. biskupa Grzegorza Rysia. Potrwa trzy dni: sobota, niedziela i poniedziałek. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w spotkaniach z księdzem biskupem. Program wizytacji poniżej.
Czytaj całość...
Ogólnopolski sukces naszych ministrantów! Drukuj
środa, 03 maj 2017
Nasza parafialna drużyna ministrantów zdobyła brązowy medal na XII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Częstochowie. Jesteśmy 3 drużyną w Polsce! GRATULACJE dla zawodników i opiekunów drużyny (ks. Artur Głąb i Kamil Wołczyk).
Trzeba też wspomnieć, że zawodnicy grający w turnieju są również sportowcami Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego POBIEDR działającego przy naszej parafii. Widać, że systematyczne treningi przynoszą sukcesy.
Zapraszamy do wspólnego świętowania Drukuj
środa, 03 maj 2017

Po wieczornej mszy św. 3 maja świętowaliśmy wspólnie w kawiarence Parafialnego Domu Integracji Społecznej 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i święto Królowej Polski. Już tradycyjnie wspólnie śpiewaliśmy pieśni i piosenki patriotyczne i maryjne, a także oglądaliśmy film "w starym kinie" - polską komedię z 1934 roku pt.: "Czy Lucyna to dziewczyna?".

Przedłużone zapisy na Kurs Wychowawcy Kolonijnego Drukuj
czwartek, 13 kwiecień 2017

UWAGA! Przedłużone zapisy na kurs! Nowy termin rozpoczęcia: 5 maja 2017 godz. 15.00 w Domu Integracji Społecznej w Paszkówce (budynek przy kościele). Uczestnik kursu zdobędzie uprawnienia do pracy jako Wychowawca Wypoczynku Dzieci i Młodzieży (Kurs Wychowawców Kolonijnych). Kurs trwać będzie 6 dni (36 godzin), kolejne terminy spotkań ustalone zostaną z uczestnikami kursu. Osoby chętne do uczestnictwa w kursie prosimy o kontakt pod nr telefonu 606-713-764. Warunkiem rozpoczęcia kursu jest ukończone 18 lat i średnie wykształcenie. Koszt  150 zł. Zapraszamy.

Życzenia na Wielkanoc Drukuj
poniedziałek, 17 kwiecień 2017

W radosne święta paschalne niech donioślej rozbrzmiewa orędzie uczniów Chrystusa:

Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy, o Królu  Zwycięzco bądź nam miłościwy”
 

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom  pragnę życzyć w imieniu swoim, w imieniu księży, obfitości Bożych Łask. Niech fakt pustego grobu będzie dla nas źródłem nadziei w trudach codzienności. Prawda o zwycięstwie Chrystusa nad śmiercią, prawda o Zmartwychwstaniu niech będzie dla nas wszystkich inspiracją do troski o świętość naszego życia.

Szczególne słowa życzeń kieruję do chorych, cierpiących, samotnych, starszych. Tej wyjątkowej grupie naszych parafian, życzę umocnienia, nadziei i głębokiego przekonania, że dźwigając krzyż cierpienia, podeszłego wieku, samotności, mają wielki udział w zbawczym planie Boga. Życzę by po latach życia doświadczali miłości każdego dnia.

Pozwólmy się prowadzić Zmartwychwstałemu, a zwycięstwo nad złem, grzechem i szatanem stanie się także naszym udziałem.

 

ks. proboszcz Marek Holota

 

Więcej...