Aktualności
Zapraszamy na koncert kolęd Drukuj
wtorek, 15 styczeń 2019
Parafialna schola „Perełki Maryi” zaprasza na koncert kolęd w przyszłą niedzielę (20 stycznia) o godz. 18.00 (po mszy św. wieczornej). Wraz ze scholą zagrają i zaśpiewają zaproszeni goście. W nastrojowo oświetlonym kościele będzie można posłuchać kolęd i pastorałek z różnych stron świata  Serdecznie zapraszamy!
Czytaj całość...
Orszak Trzech Króli Drukuj
wtorek, 08 styczeń 2019
Już po raz trzeci przez naszą parafię przeszedł radosny i kolorowy Orszak Trzech Króli. W tym roku z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II, szliśmy pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”.
Na to radosne wydarzenie mieszkańców parafii zaprosiło Stowarzyszenie Nasz Dom Nasze Wielkie Drogi wspólnie ze szkołami z Wielkich Dróg, Paszkówki i Sosnowic oraz parafią w Paszkówce. Zdjęcia...
Czytaj całość...
Zapraszamy na Orszak Trzech Króli Drukuj
poniedziałek, 31 grudzień 2018

Stowarzyszenie Nasz Dom Nasze Wielkie Drogi wspólnie ze szkołami z Wielkich Dróg, Paszkówki i Sosnowic zaprasza na kolejny Orszak Trzech Króli. Pokłon przed Św. Rodziną na Rynku będzie około godz. 11.00, a następnie Msza św. w kościele.

 

Czytaj całość...
Święto Świętej Rodziny Drukuj
piątek, 04 styczeń 2019
Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa - niedziela, 30 grudnia. W czasie uroczystej Mszy św. o godz. 11.15 otaczaliśmy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2018 roku Jubileusz 25 i 50-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa. Na zakończenie małżonkowie odnowili przyrzeczenia ślubne.  O modlitewną oraz liturgiczną oprawę tej Mszy św. zatroszczył się Krąg Rodzin Domowego Kościoła i schola parafialna. Zdjęcia...
Życzenia na Boże Narodzenie 2018 Drukuj
wtorek, 25 grudzień 2018

Przedwieczny Syn Boży przybrał ludzką naturę i tak jak każdy człowiek przyszedł na świat w postaci małego dziecka, zrodzonego z niewiasty, abyśmy byli zbawieni.

Niech to doświadczenie będzie dla nas umocnieniem na każdy dzień. Niech prowadzi do zawierzenia Bogu we wszystkim – w zdrowiu i chorobie, w radości i smutku, w tym, co przychodzi łatwo i w tym, co kosztuje wiele trudu. Niech ubóstwo Betlejemskiej szopki, ogołocenie, które wybrał Bóg ze względu na człowieka, będzie dla nas wezwaniem, by pójść za Nim, za Emmanuelem – Bogiem z nami…

W tej świątecznej atmosferze składamy Wam, jako duszpasterze, serdeczne życzenia. Kierujemy je do wszystkich parafian i gości, do osób samotnych i do żyjących w rodzinach, do chorych i do zdrowych, do osób starszych i do młodych.

Niech Jezus obdarzy hojnie łaską i pokojem Wasze rodziny i domy, a światło gwiazdy betlejemskiej niech będzie znakiem na Waszym szlaku do prawdziwego szczęścia.

Niech Pan Nowonarodzony znajdzie w naszych sercach, domach i rodzinach przestrzeń dla siebie, abyśmy potrafili rozpoznać Go w tych, poprzez których przychodzi do nas na co dzień. 

Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem ks. Mirosław, ks. Marek i ks. Proboszcz

 


Czytaj całość...
Więcej...
<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 105 z 128