Aktualności
Pielgrzymkowa trasa do Włoch Drukuj
wtorek, 05 czerwiec 2018
W dniach od 21 do 28 maja grupa naszych parafian oraz pod przewodnictwem księdza proboszcza wyruszyła na pielgrzymkowy szlak do Włoch. Na trasie pielgrzymki znalazły się min.: Rzym, Watykan, Wenecja, Orvietto,  Monte Cassino, Pietrelcina, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Monopello. Kilka dni spędzonych na pielgrzymkowym szlaku były okazją do wspólnej modlitwy, radości i wzajemnego poznania siebie nawzajem również z pielgrzymami z innych miejscowości, którzy wraz z nami uczestniczyli w pielgrzymce. Zapraszamy do zapoznania się z programem pielgrzymki i do oglądania zdjęć...
Zapraszamy na Koncert Uwielbienia w Boże Ciało Drukuj
piątek, 18 maj 2018
Zapraszamy na Koncert Uwielbienia w Uroczystość Bożego Ciała (czwartek 31 maja 2018 o godz. 18.00). Wstęp wolny!
Uwielbienie Pana Jezusa poprowadzi nasza schola parafialna "Perełki Maryi".
Po raz drugi w Paszkówce będziemy wspólnie śpiewem wielbić Boga w ten niezwykły dzień. Koncerty Uwielbienia w wieczór Bożego Ciała odbywają się w wielu miejscowościach w całej Polsce i z każdym rokiem ich przybywa. Przed południem Bóg ukryty pod postacią chleba odwiedza w Boże Ciało w procesji nasze ulice i domy, a wieczorem my przyjdźmy do Jego Domu, aby Go uwielbiać. Schola parafialna poprowadzi śpiew uwielbienia. Dla wszystkich chcących śpiewem uwielbiać Pana będą wyświetlane teksty. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem!
Czytaj całość...
Zapraszamy na Piknik Integracyjny w DPS w Wadowicach Drukuj
poniedziałek, 07 maj 2018

Siostry Nazaretanki zapraszają w sobotę 12 maja na Piknik Integracyjny na terenie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Lwowskiej w Wadowicach z którego dochód przeznaczony zostanie na zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych.

Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji (min.: występy zespołów teatralnych i muzycznych, dziecięcych i góralskich oraz chóru PSM w Wadowicach, loterie fantowe z nagrodami, pokazy sportu Agility z psami, poczęstunek). Na pikniku  wystąpi również nasza schola parafialna "Perełki Maryi". Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej DPS.

Czytaj całość...
Zespół Katolickich Szkół w Skawinie zaprasza na dni otwarte Drukuj
poniedziałek, 07 maj 2018
Zapraszamy na dni otwarte dla uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum w Skawinie, które odbędą się w środę 16 maja w godzinach od 15.00 - 18.00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.
Uczestnicy przeszli trasą Rajdu Niepodległościowego Szlakiem Papieskim Drukuj
sobota, 05 maj 2018
W roku obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczestnicy Rajdu Niepodległościowego Szlakiem Papieskim "Nie lękajcie się" spotkali się na Drabożu, przy kaplicy Miłosierdzia Bożego w sobotę 5 maja. Drogi na Draboż wiodły tym razem dzieci, młodzież i dorosłych z Marcyporęby, Tłuczani i z Paszkówki. Przy kaplicy odbył się konkurs wiedzy o Janie Pawle II, uczestnicy wysłuchali również fragmentów przemówień papieskich dotyczących patriotyzmu i ojczyzny. Więcej...
Więcej...