Dzień Papieski już 9 października Drukuj
W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy kolejny już XVI Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie świadkami Miłosierdzia”, podczas którego zbieramy ofiary na młodzież zdolną, a nie mającą środków na kształcenie. Jest to „żywy pomnik” w hołdzie dla św. Jana Pawła II. Ofiary będą zbierane przez naszą młodzież po Mszach św. Po mszy św. o godz. 11:15 zapraszamy do kawiarenki parafialnej, gdzie przy "papieskiej kremówce" pooglądamy wspólnie zdjęcia ze Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii. Po południu o godz. 18:00 zapraszamy na pokaz opartego na prawdziwej historii poruszającego filmu pt.: October Baby (Październikowe Dziecko). Serdecznie zapraszamy do włączenia się w obchody Dnia Papieskiego.
Dzień Papieski
„Bądźcie świadkami Miłosierdzia”
 
Po każdej mszy św. przed kościołem zbiórka ofiar na fundusz stypendialny dla młodzieży zdolnej, a nie mającej środków na kształcenie - „żywy pomnik” w hołdzie dla św. Jana Pawła II.
 
1. Po mszy św. o 11.15 - prezentacja zdjęć ze Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii
 
2.  O godz. 18:00 zapraszamy na pokaz opartego na prawdziwej historii poruszającego filmu pt.: October Baby (Październikowe Dziecko)
 
 
 

„Ten film uleczył kawałek mojej duszy” – tak opisuje swą reakcję na film „October Baby” Kelly Clinger, była wokalistka z chórków Britney Spears, która dokonała dwóch aborcji w swoim życiu, a obecnie jest zagorzałą obrończynią życia.

Pełnometrażowy film fabularny braci Jona i Andy’ego Erwinów jest częściowo inspirowany autentyczną historią Gianny Jessen – kobiety, która przeżyła własną aborcję.
Bohaterką filmowej opowieści jest Hannah, grana przez Rachel Hendrix. Szukając swej biologicznej matki, odkrywa prawdę o sobie – o tym, że urodziła się w trakcie aborcji. Obraz wiernie ukazuje osobę, która przeszła na samym początku życia olbrzymią traumę. Choć doświadczenie to nie zachowało się w jej pamięci, ma ogromny wpływ na jej postawę wobec bliskich i świata.
Mimo że bohaterka nie może znaleźć swej biologicznej matki, za namową księdza postanawia napisać na karteczce słowa przebaczenia pod adresem swej rodzicielki i jednocześnie niedoszłej zabójczyni.

Więcej o filmie...