Droga do I Komunii Świętej Drukuj

ImageW sobotę 3 maja, w Uroczystość NMP Królowej Polski dzieci z drugich klas przyjęły pierwszy raz Komunię Świętą w czasie uroczystej Mszy Świętej o godzinie 11:15. Pełne przejęcia i radosnego skupienia dziecięce buzie są świadectwem prawdziwego przeżycia obecności Pana Jezusa w ich czystych sercach.

Zachęcamy do oglądania zdjęć tej radosnej uroczystości…

 

Radość I Komunii Świętej poprzedziły długie przygotowania na katechezie w szkole, jak również na tej najważniejszej katechezie w rodzinnych domach każdego dziecka.

 

Zobaczmy i przeczytajmy kalendarium obrzędów przygotowujących dzieci do przyjęcia I Komunii Świętej.

 

Niedziela – 6 styczeń 2008:

W czasie Mszy Świętej o  godz. 11:15 miał miejsce kolejny etap przygotowania do Pierwszej Komunii św. dzieci z klas drugich naszej parafii. Ksiądz Proboszcz poświęcił medaliki, a rodzice  uroczyście wręczyli je dzieciom, aby były dla nich drogowskazem na drodze życia.

Jaką rolę spełnia medalik w życiu religijnym? Czym on jest?

Przeczytaj wiecej…

Zobacz zdjęcia z uroczystości…

 

Niedziela – 3 luty 2008:

Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej uczestniczyły we mszy świętej o godzinie 11:15 trzymając w dłoniach świece od Chrztu świętego. Na początku  Mzy św. od Paschału każde dziecko zapaliło swoją świecę, a po pobłogosławieniu świec dzieci otoczyły ołtarz, aby wysłuchać Ewangelię. Było to kolejne modlitewne spotkanie dzieci i rodziców przygotowujące do przyjęcia Pierwszej Komunii świętej.

Zobacz zdjęcia…

 

Wielka Sobota – 22 marzec 2008:

Liturgia Wigilii Paschalnej - poświęcenie ognia, wniesienie paschału, błogosławieństwo wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnawiały przyrzeczenia z zapalonymi świecami.

Zobacz zdjęcia…

 

Niedziela – 27 kwietnia 2008:

W czasie Mszy Świętej o godz. 11:15 dzieci uczestniczyły w obrzędzie dopuszczenia do przyjęcia I Komunii Świętej.

Zobacz zdjęcia…