Jasełka na scenie WDK w Paszkówce Drukuj
Grupa Młodzieżowa działająca przy naszej parafii zaprezentowała mieszkańcom przedstawienie jasełkowe pt.: „I nikt was nie przyjął?”.  W niedzielne popołudnie 22 stycznia o godz. 14.00 w Wiejskim Domu Kultury w Paszkówce Spektakl zgromadził wiele osób, które przy poczęstunku mogły jeszcze raz zagłębić się w tajemnicę Świąt Bożego Narodzenia. Zdjęcia...

 

Młodzi aktorzy przygotowali nowoczesną wersję jasełek we własnym opracowaniu, reżyserii i scenografii. Na scenie zamiast biblijnych postaci pojawili się ludzie ze współczesnego świata, którzy spotykając parę młodych ludzi oczekujących dziecka, mieli szansę odnaleźć w sobie odrobinę dobra i okazać serce bardziej potrzebującym. Takie zetknięcie się z biedą okazało się dla niektórych nie lada wyzwaniem. Niestety nie wszyscy zdali ten egzamin pozytywnie.

Treść przedstawienia skłoniła obecnych do refleksji i zatrzymania się na chwilę w tym, „zabieganym” świecie, a trafne odzwierciedlenie rzeczywistości często powodowało, że oglądający uśmiechali się i potakiwali głowami.