Ogłoszenia na XXXII Niedzielę Zwykłą Drukuj

2017-11-12

Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z kościołem Prześladowanym pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie.” Po Mszach św. nasza młodzież prowadzi zbiórkę ofiar do puszek na pomoc z okazji Światowego Dnia Ubogich.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza i Krystyna pierwszych męczenników Polski;

Piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej;

Sobota – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła rodzinom z W. Dróg oraz ofiarę 350 zł. złożoną na kościół. W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Wielkich Dróg: Kubas, Sendera, Sendera, Pardiak, Sendera, Adamus, Dyrga, Dyrga, Trzystrzyk, Mierzyński, Sikora, Zwierz, Brożek, Zawada.

2. Podziękowanie za ofiarę złożoną na kościół w minionym tygodniu 200 zł od rodziny z W. Dróg. Bóg zapłać!

3. W dniu 22 listopada będziemy pielgrzymowali całym dekanatem i z naszej parafii do Sanktuarium św. Jana Pawła II - to sanktuarium jest najważniejszym miejscem kultu św. Papieża w Polsce – przy Jego relikwiach modlą się rzesze pielgrzymów. My też mamy za co dziękować św. Janowi Pawłowi II i  wiele próśb, które będziemy zanosić w tym sanktuarium. Pojedziemy 22 listopada - o godz. 17.00 będzie Msza św; a następnie „procesja światła”.

4. Dziękujemy za ofiary składane podczas kwesty na naszym cmentarzu – na odnawianie nagrobków zebraliśmy w tym roku 6.844zł i 51 gr. Dziękujemy także Komitetowi Parafialnemu i młodzieży za prowadzenie kwesty. Bóg zapłać!

5. Z okazji Święta Niepodległości zapraszamy dzisiaj na godz. 18.00 do kawiarenki parafialnej na wieczór z piosenką patriotyczną i polską komedią z okresu międzywojennego.