Ogłoszenia na Niedzielę - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata Drukuj

26.11. 2017

Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny – za tydzień pierwsza niedziela adwentu.

Kalendarz liturgiczny:

Czwartek– Święto św. Andrzeja, Apostoła;

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca - spowiadać będziemy rano od godz. 6.30 i po południu od 16.00 do 17.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii i kancelarii.

Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 1. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła rodzinom z W. Dróg oraz ofiarę550zł. złożoną na kościół. W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Wielkich Dróg:Stolarz, Wąsiołek, Czopek, Torba, Dyrga, Kowalczyk, Dłużniewski, Pacut, Kudła, Holik, Kamyczura.

2. Podczas zbiórki ofiar na Światowy Dzień Ubogich zebraliśmy 3.689 zł 60 gr. i jedno euro iż ostały przelane na konto Caritas. Bóg zapłać za ofiary.

3. Podziękowanie za ofiary składane na kościół w tym tygodniu od dwóch rodzin z Paszkówki 300 zł i od rodziny z Bęczyna 1 tys. zł. Bóg zapłać za ofiary!

4. Za tydzień dzieci w naszej parafii po Mszy św. o godz. 11.15 odwiedzi św. Mikołaj.  A dzisiaj po każdej Mszy św. pomocnicy św. Mikołaja zbierają do puszek ofiary na upominki dla najmłodszych parafian.

5. Działający w Jaśkowicach komitet „Pomoc dla Adasia” zbiera w parafiach środki na leczenie i rehabilitację Adasia Śliwy z Jaśkowic, który cierpi na najcięższą odmianę zaniku mięśni – dystrofię mięśniową i poważną chorobę wątroby. Schorzenia te wymagają bardzo kosztownego leczenia eksperymentalnego w kraju i zagranicą, które jest poza zasięgiem finansowym rodziny. Rodzice proszą o wsparcie i modlitwę. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka ofiar przed kościołem dla Adasia.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy trzeciej gimnazjum będzie we wtorek o godz. 18.00 – młodzież przynosi na spotkanie indeksy.