Święto Przemienienia Pańskiego - Odpust Parafialny Drukuj
Image6 sierpnia - święto Przemienienia Pańskiego, to również święto naszej parafii. W tym dniu obchodzimy uroczystość odpustową.
O godzinie 18:00 suma odpustowa z procesją eucharystyczną. Na uroczystość serdecznie zapraszamy wszystkich gości i parafian.
Zapraszamy dzieci w bieli, dzieci do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem, panie niosące żywe światło, do niesienia feretronów, panów do niesienia baldachimu, chorągwi, poczty sztandarowe, orkiestrę. W tym dniu wszystkich parafian obowiązuje udział we Mszy św. i powstrzymanie się od niekoniecznych ciężkich prac fizycznych i zarobkowych. 
 

Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Chrystus wzywa nas do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas.

 

Więcej o  Przemienieniu Pańskim...