Zaproszenie na XVIII Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii. Drukuj
 XVIII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwa­rii Zebrzydowskiej odbędzie się w niedzielę, dnia 12 wrze­ś­nia 2010 r. pod hasłem „Krzyż świadkiem Miłości”.

Przynieśmy do Kalwarii krzyże z naszych domów aby dać świadectwo naszej miłości do Chrystusa i aby tam pobłogosławione i omodlone wróciły, żeby być znakiem wzywającym do codziennego życia miłością na wzór Chrystusa.

 

PROGRAM PIELGRZYMKI:

 

godz.        8.00 - Wyjście z klasztoru na Drogę Krzyżową
godz.        9.00 - Droga Krzyżowa (od Piłata)
godz.        11.00 - Msza święta sprawowana przez Metropolitę Krakowskiego księdza kardynała Stanisława Dziwisza.

Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.


Prosimy wszystkie rodziny, by na pielgrzymkę zabrały ze sobą krzyż - świadka Miłości.

 

Zaproszenie od kard. Stanisława Dziwisza:

Drogie rodziny Archidiecezji Krakowskiej,

Zapraszam was na coroczną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę 12 września 2010 r.

Nasze pielgrzymowanie rozpoczniemy Drogą Krzyżowa o godzinie 9.00 przy Kaplicy Piłata. Pomoże ono nam zrobić rachunek sumienia z wierności i szacunku do dwóch wielkich darów Boga – miłości i życia. O godzinie 11.00 będzie uroczysta Msza święta przy ołtarzu polowym w intencji wszystkich rodzin naszej Archidiecezji.

Przybądźcie do Kalwarii przynosząc ze sobą krzyż z waszego domu, który w czasie Mszy świętej zostanie pobłogosławiony, by w codziennym życiu pomagał przyjmować „mądrość krzyża”. Będziemy się modlić, by krzyż uczył małżonków miłości i wierności do końca, oraz otwarcia na dar życia; by krzyż stał się nauczycielem miłości dla wszystkich członków rodziny. Obecność Bożej Matki na dróżkach kalwaryjskich na pewno nam w tym pomoże.

Drogie rodziny – jesteście przyszłością Kościoła i Ojczyzny. Jesteście w moim sercu – w sercu Biskupa! Czekam na Waszą obecność w niedzielę, by razem z wami u stóp Pani Kalwaryjskiej, prosić Ojca niebieskiego, aby małżeństwa i rodziny naszej Archidiecezji odkryły w krzyżu potęgę Bożej miłości.

Kapłanów, osoby zakonne i doradców życia rodzinnego proszę o przygotowanie pielgrzymki i wspólną modlitwę z rodzinami w parafiach i w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu pielgrzymki.

Na trud pielgrzymowania z serca błogosławię

Stanisław kard. Dziwisz

Metropolita Krakowski

 

Kraków, 26.08.2010