Ogłoszenia
Ogłoszenia na XXIV Niedzielę Zwykłą Drukuj

2017.09.17

Dzisiaj z okazji wspomnienia Najświętszego Imienia Maryi w Kościółku Msza św. Odpustowa o godz. 11.30, którą odprawi ks. Mirosław Niewiedział – będziemy dziękowali Matce Bożej za tegoroczne plony i za opiekę nad naszą wspólnotą parafialną.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży – w tym dniu zapraszamy do kościoła młodzież rozpoczynającą przygotowanie do bierzmowania: klasy siódme szkół podstawowych oraz klasy drugie i trzecie Gimnazjum. Msza św. dla nich będzie o godz. 18.00

Środa – wspomnienie św. męczenników koreańskich Andrzeja Kim i towarzyszy;

Czwartek – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

Piątek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej;

Sobota - wspomnienie św. Ojca Pio;

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła rodzinom ze Sosnowic i ofiarę 300 zł. złożoną na kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Sosnowic: Ochniak, Dziobek, Morys, Kolasa, Moskała, Bułat, Cichórz, Cichoń, Opoczka, Cichoń.

2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w minionym tygodniu od dwóch rodzin ze Sosnowic 400 zł. 200 zł od rodziny z Bęczyna, 100 zł od rodziny z W. Dróg oraz 300 zł. przelane na konto parafii od dwóch rodzin. Bóg zapłać!

3. Spotkanie rodziców uczniów klas III SP w ramach przygotowania do I Komunii Św. będzie we czwartek po Mszy wieczornej o godz.18.45

4. Parafialny Uczniowski Klub Sportowy POBIEDR w sobotę 23 września organizuje wyjazd do Zakopanego, w planie spacer Doliną Strążyską, Wodospad Siklawa, Droga pod Reglami, Wielka Krokiew, a wielki finał w domu rodzinny Lassaków. Zapisy u ks. Artura do 17 września. Koszt 27 zł od osoby. Wyjazd 23 września o 7:30, powrót późnym popołudniem.

5. Sołtysi i Rady Sołeckie zapraszają na Zebrania Wiejskie 24 września (tj. niedziela) o godz. 15.30 będzie zebranie w Bęczynie, o godz.17.30 w Paszkówce, a o godz. 19.00 w Sosnowicach - omawiane będą między innymi sprawy funduszu sołeckiego.

6. Pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty: śp.+ Marię Opyrchał, + Stanisławę Ochniak, + Annę Opyrchał, + Walentego Hyla. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu…