Ogłoszenia
Ogłoszenia na Niedzielę - Uroczystość Wniebowstąpienia Drukuj

2018-05-13

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Święto św. Macieja Apostoła;

Środa – Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski;

Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha św.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła rodzicom dzieci klas IV rocznicowych i ofiarę 820 zł. łożoną na witraż razem z dziećmi komunijnymi. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Bęczyna Łysej Góry: Grzebinoga, Szczurek, Bolek, Hyla, Baran, Szydłowska, Krzemińska, Wolszczak, Lechowicz, Jankowicz, Hyla, Galos.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy III Gimnazjum będzie we wtorek o godz. 18.30

Po spotkaniu z Radą Parafialną chcielibyśmy przekazać kilka informacji dla naszej wspólnoty o prowadzonych pracach wokół kościoła. W tym roku planujemy ukończyć elewacje zewnętrzne kościoła wraz z witrażami, została nam do wyremontowania ściana wschodnia czyli prezbiterium i ściana północna, a w przyszłym roku chcielibyśmy wykonywać prace już wewnątrz kościoła. Te najbrudniejsze będą za nami. Będą też wykonywane prace w kaplicy Wężyków. Dostaliśmy dotacje z Urzędu Marszałkowskiego 20 tys. na odrestaurowanie polichromii i tam prace rozłożone będą na kilka lat.

Dziękujemy za ofiary na wywóz śmieci z naszego cmentarza - zebraliśmy w parafii 12.340 zł.,  a Jaśkowice zebrały 3.610 zł.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary, którymi wspierane są prace przy naszym kościele.