Pielgrzymka do Włoch 2018
Na pielgrzymkowym szlaku do Włoch Drukuj
Nasza parafia zorganizowała pielgrzymkę do Włoch w dniach od 21.05 do 28.05.2018
 
 
 
Trasa Pielgrzymki obejmowała następujące miejsca:

21.05 - wyjazd z Paszkówki w godzinach porannych, dojazd na nocleg wieczorem

(zdjęcia...)

22.05 –  Wenecja - rejs statkiem kanałami Wenecji, plac św. Marka, Msza Święta w Bazylice św. Marka, zwiedzanie miasta: pałac Dodżów, Most Westchnień, Kanał Grande, Teatro La Fenice

(zdjęcia...)

23.05 –  Civita di Bagnoreggio, niedaleko Viterbo, to jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w stołecznym regionie Lacjum. Jego architektura pochodzi z czasów średniowiecza. Miasto położone jest na wzniesieniu ze skał pochodzenia wulkanicznego.

Orvieto (cud eucharystyczny).

(Zdjęcia...)

24.05 –  Rzym, Watykan, starożytny Rzym, Forum Romanum, Fontanna Ditrevi, Schody Hiszpańskie, Panteon

(zdjęcia...)

25.05 - Monte Casino – Msza św. i modlitwa na cmentarzu polskim, zwiedzanie klasztoru Benedyktynów, gdzie przebywał święty Benedykt.

Pietrelcina – miejsce urodzenia św. Ojca Pio

(zdjęcia)

26.05- Przejazd do Gargano. Góra Gargano w południowych Włoszech w ciągu wieków była miejscem wielu objawień Michała Archanioła.

San Giovanni Rotondo – Zwiedzanie Sanktuarium, zwiedzanie Kościoła i pokoików świętego Ojca Pio, droga krzyżowa na wzgórze.

(zdjęcia...)

27.05- Lanciano (cud eucharystyczny), Manopello odbicie twarzy Pana Jezusa na bisiorze (Na welonie o wymiarach 17 na 24 cm, oprawionym w srebrny relikwiarz, który jest wystawiony na widok publiczny w ołtarzu głównym kościoła w Manoppello, znajduje się wizerunek twarzy zmartwychwstającego Chrystusa)

Dojazd do Cattolica. 

(zdjęcia...)

28.05 –  Msza św., pakowanie i powrót do Paszkówki

(zdjęcia)