Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Bierzmowanie w naszej parafii

W czwartek 21 września miała miejsce Uroczystość Bierzmowania w naszej parafii.
58. młodym parafianom sakramentu udzielił ksiądz biskup Janusz Mastalski. Na wstępie powitali ks. biskupa rodzice prosząc o udzielenie sakramentu swoim dorastającym dzieciom

W czasie homilii ks. biskup zachęcał młodzież do stworzenia swoistego mema z bierzmowania na którym znajdą się 4Z – hasła, które w dalszej części nauczania rozwinął.

Podsumowując powiedział:

4Z na tym naszym memie:
– zachować godność
– zachować pokój
– zachować autentyczną samoocenę
– zachować postawę bycia dla drugiego…
...a wtedy będziecie bezpieczni, bo pójdziecie śladami Jezusa i nie przyniesiecie wstydu swoim rodzicom.

Zwrócił się także do rodziców: (…) a jaki powinien być mem rodziców? Nie mam żadnych wątpliwości, że powinny się znaleźć w nim trzy rzeczy: miłość, miłość i miłość. (…) Rodzicem się jest do końca, nawet jak (dzieci) będą mieć po 50 lat, tylko zmienia się sposób okazywania miłości. (…) Więc ich wspierajcie i pamiętajcie, że to jest sens waszego życia , tak ich wychowujcie abyście zawsze mogli na nich liczyć.

Na koniec homilii biskup jeszcze raz poprosił młodzież o szacunek dla rodziców: (…) a jak wam będzie trudniej przyjąć uwagę rodziców, to pomyślcie, że rodzice przez parę lat nie spali, boście się darli, płakali… Wdzięczność polega na tym, aby być cierpliwym. Oni (rodzice) was nie rozumieją w niektórych rzeczach ale was kochają.

Przedstawiciele młodzieży podziękowali ks. biskupowi, ks. proboszczowi i pani katechetce za przygotowanie i udzielenie sakramentu. Następnie biskup poświęcił krzyże, które we wtorek w czasie wieczornej liturgii, jeszcze kandydatom do bierzmowania, wręczyli rodzice.

Po zakończeniu Mszy św. hierarcha stanął przed ołtarzem do pamiątkowego zdjęcia z bierzmowanymi.

Uczestnicy zwracali uwagę, że ksiądz biskup z dużym poczuciem humoru i wyczuciem zwracał się do młodzieży i rodziców, dzięki czemu uroczystość przebiegła w dobrej i radosnej atmosferze, a młodzież przystąpiła do sakramentu bez zbędnego stresu.

Galerie zdjęć z uroczystości:

  1. Wręczenie krzyży kandydatom do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania – wtorek 19 września 2023

2. Uroczystość Bierzmowania – czwartek 21 września 2023