Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Szlak Papieski „Nie lękajcie się”

„…powstał Szlak, który na stałe wpisuje się w historię tej ziemi i historię Fundacji Szlaki Papieskie. Staje się kolejnym symbolem miłości i szacunku do Ojca Świętego, jest zachętą do wstępowania w Jego ślady. To nie tylko kolejna atrakcja turystyczna, nie umniejszając znaczenia rekreacji i sportu, dziedzin tak bliskich Ojcu Świętemu. Szlak Papieski ma inspirować do duchowych wędrówek, do naśladowania cnót, którymi Pan Bóg tak hojnie obdarzył Karola Wojtyłę.”

(fragment homilii kustosza Sanktuarium kalwaryjskiego o. Damiana Muskusa w czasie otwarcia i poświęcenia Szlaku Papieskiego „Nie lękajcie się!” na Drabożu)

Uroczystość otwarcia i poświęcenia Szlaku Papieskiego „Nie lękajcie się” miała miejsce przy kaplicy Miłosierdzia Bożego na Drabożu w niedzielę 16 maja 2010 roku.

Papieski Szlak „NIE LĘKAJCIE SIĘ” ma swój początek na Salwatorze w Krakowie, przy kaplicy św. Małgorzaty. Ulicą Księcia Józefa prowadzi do Piekar pod figurę Matki Bożej na cokole przy pałacu. Dalej do kościoła w Rącznej. Z Rącznej do Czernichowa, a następnie wędrujących papieskim szlakiem czeka przeprawa promem przez Wisłę do Brzeźnicy, i dalej do Marcyporęby i na wzniesienie Draboż w Bęczynie. Z Draboża do sanktuarium maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie kończymy wędrówkę Szlakiem Papieskim.

Historia powstania Szlaku Papieskiego na terenie gminy Brzeźnica. 

Inauguracyjne spotkanie miało miejsce w czwartek 30 lipca 2009 roku w Urzędzie Gminy w Brzeźnicy. Z inicjatywy Wójta Gminy Bogusława Antosa rozpoczęto prace przygotowawcze, które wiosną 2010 r. zaowocowały uroczystym otwarciem Szlaku Papieskiego.