Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu 28.11.2020

Adwentowe przygotowanie do Bożego Narodzenia, będziemy przeżywali w tym roku pod hasłem „Cud nad cudami”. Spotkania na Roratach przybliżą nam tajemnicę Mszy św. Poznamy też ludzi dla których Msza św. była najważniejszą chwilą każdego dnia i największą świętością.
W tygodniu Roraty odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 7.00.
Dzieci w pierwszy dzień dostaną plansze, a w kolejne będą zbierały obrazki.

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – Święto św. Andrzeja, Apostoła
Czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Przypada w tym dniu I-y czwartek miesiąca. Po Roratach będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.00 z możliwością spowiedzi.
W pierwszy piątek miesiąca spowiadać będziemy rano od godz. 6.30 i po południu od 16.00 do 17.00.
Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci modlitewnej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła rodzinom Paszkówki i ofiarę 550 zł. złożoną na kwiaty i kościół – Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię prosimy rodziny Paszkówki: Bobula, Galos, Ożóg, Grzesiek, Kucharczyk, Tomasik, Tomasik, Tomasik, Bryndza, Stępska. O posprzątanie kościółka prosimy rodziny: Lelek, Guguła, Okoń.
2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu: 1000 zł od rodziny z Bęczyna, 400 zł od trzech rodzin z Paszkówki, 200 zł od dwóch rodzin ze Sosnowic oraz 200 zł przelane na konto parafii od dwóch rodzin. Bóg zapłać!
3. W sobotę na Mszy św. wieczornej poświęcone zostały opłatki na nasze stoły wigilijne. W tym roku z powodu pandemii p. Organista nie będzie chodził po domach – opłatki będzie można nabywać w niedzielę po Mszach św. i w tygodniu przed Roratami przy drzwiach wejściowych pod chórem.
4. Na balaskach przy ołtarzu są wystawione świece Caritas – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, które tradycyjnie po Wigilii będziemy chcieli zapalić też na grobach naszych bliskich.
5. Parafia jako wspólnota pragnie wspomóc pogorzelców – rodzinę Pawłowskich. Zbiórka ofiar do puszek na remont domu, byłaby w przyszłą niedzielę po Mszach św.