Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu

I Niedziela Adwentu 3.12.2023
Ogłoszenia parafialne

Rozpoczynamy dzisiaj Adwent – czas radosnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
Będziemy wraz z dziećmi spotykali się od poniedziałku do soboty na Mszy św. Roratniej o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 7.00.
„Franciszkowy plac budowy” – to hasło tegorocznego przygotowania adwentowego. Dzieci zapraszamy z lampionami, będą losowały figurkę Matki Bożej – przynoszą podpisane serduszka, otrzymają plansze, będą zbierały obrazki i nauczymy się nowej piosenki.

Kalendarz Liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
Środa – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
Czwartek – święto św. Ambrożego. Pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy św. adoracja w ciszy do godz. 19.00 z możliwością spowiedzi
Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
W tym dniu „Godzina Łaski” – kościół będzie otwarty od 12.00 do 13.00 na indywidualna modlitwę uproszenia łask za wstawiennictwem Niepokalanej.
W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.15 będzie poświęcenie medalików, zakupionych przez rodziców dzieci klas III, w kolejnym etapie przygotowania do I-ej komunii św.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom z Wielkich Dróg oraz ofiarę 450 zł, złożoną na kwiaty i potrzeby kościoła. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Wielkich Dróg, mieszkańcom bloku: Drechna, Śmielewska, Błaszczyk, Woźniczka, Najberek, Dymus, Frankowski, Huk, Pawlica, Urban, Trepczyński.
O posprzątanie Kościółka prosimy Rodziny: Pawłowski, Kucharczyk, Jasiołek.
2. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na prace remontowe w naszym kościele: 400 zł od dwóch rodzin z Wielkich Dróg, 100 zł od rodziny z Bęczyna oraz 100 zł przelane na konto parafii od rodziny. Bóg zapłać!
3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.15 dzieci szkoły podstawowej naszej parafii odwiedzi św. Mikołaj. Zapraszamy!
4. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki na nasze stoły wigilijne. Ofiary będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła i będzie można je nabywać u P. Kościelnego w zakrystii.
5. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i rodzice oraz uczniowie SP w Paszkówce zapraszają na szkolny kiermasz świąteczny w przyszłą niedzielę (10.12) przy Domu Strażaka w Paszkówce w godz. 7.30 do 12.30.
6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy siódmej będzie we środę o godz. 16.15 wszystkie szkoły.
7. Pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty śp. + Michalinę Cichoń, + Anielę Sikora, a pogrzeb śp. Sylwii Kłosoń ze Sosnowic będzie we wtorek o godz. 14.00. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…