Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu – 1.12.2019

Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział, a jednocześnie przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia. Przewodnikami duchowymi w tym roku w przygotowaniu do Świąt będą Maryja, Jan Chrzciciel i Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, który 7 czerwca 2020 r. zostanie beatyfikowany. Zapraszam dzieci wraz z rodzicami na Roraty na godz. 17.00 od poniedziałku do piątku, a w sobotę na godz. 7.00. Dzieci przychodzą  z lampionami, będą zbierały obrazki i losowały figurkę Matki Bożej.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana;

Środa – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy;

Czwartek – pierwszy miesiąca grudnia, modlimy się w tym dniu o powołania – od godz. 16.30 adoracja – „Maraton Modlitewny” w intencji Ojczyzny przed 100 rocznicą ur. Karola Wojtyły.

Piątek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, w tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiadać będziemy rano od godz. 6.30 i po południu od 16.00 do 17.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.

Sobota – wspomnienie św. Ambrożego. W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dzieci klas III na Mszy św. o godz. 9.30 otrzymają poświęcony medalik Niepokalanej.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy Najserdeczniejsze Życzenia i otaczamy modlitwą.

  1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła Rodzinom z Wielkich Dróg oraz ofiarę 450 zł. złożoną na kwiaty i dekoracje adwentową. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą świątynię polecamy rodzinom Wielkich Dróg: Sikora, Sendera, Adamus, Sendera, Sendera, Kubas, Wilkosz, Smajek, Grzesiek, Feluś.

  2. Dziękujemy za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu – od dwóch rodzin z Paszkówki 250 zł. od rodziny z Bęczyna 200 zł. oraz 100 zł. przelane na konto parafii. Bóg zapłać!

  3. Dzisiaj po Mszach św. pomocnicy św. Mikołaja zbierają do puszek ofiary na prezenty dla najmłodszych parafian. Za tydzień dzieci w naszej parafii odwiedzi św. Mikołaj po Mszy św. o godz. 11.15.

  4. Zeszły już wszystkie zeszyty z ofiarami na prace przy naszym kościele – zebraliśmy 75500 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary! Spotkanie Rady Parafialnej będzie w czwartek o godz. 18.00.

  5. Podziękowanie dla Składu Drewna z Paszkówki za ofiarowane drzewo na dekorację do Kościoła i opałowego dla potrzebujących rodzin.

  6. Parafialny Uczniowski Klub Sportowy POBIEDR Paszkówka otrzymał Złoty Certyfikat PZPN. To bardzo duże wyróżnienie dla naszego klubu. Otrzymując Złoty Certyfikat klub dołączył do elitarnego grona szkółek piłkarskich, będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania umiejętności piłkarskich. Warto podkreślić, że PUKS POBIEDR otrzymał Certyfikat jako jedyny w gminie Brzeźnica oraz jako jeden z dwóch klubów w powiecie wadowickim. Gratulujemy i zapraszamy dzieci do trenowania w parafialnym klubie sportowym.