Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 28.02.2021

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – w piątek Drogi Krzyżowej, a w niedzielę Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
Drogę Krzyżową w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 poprowadzi nasz Chór Parafialny.
W nabożeństwie Gorzkich Żali uczestniczą dziś parafianie z Sosnowic i Wielkich Dróg, a za tydzień z Paszkówki i Bęczyna.
Ofiary składane w czasie Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Grobu Bożego i wielkanocnych ołtarzy.

Kalendarz Liturgiczny:

Czwartek – Święto św. Kazimierza, patrona diecezji. Jest to pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się w tym dniu o powołania, a po Nowennie adoracja w ciszy do godz. 19.00 z możliwością spowiedzi.

Piątek – pierwszy miesiąca marca. Spowiadać będziemy rano od godz. 6.30 i po południu od 16.00 do 17.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci modlitewnej.

  1. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła rodzinom Sosnowic i ofiarę 550 zł złożoną na kościół i dekoracje – Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię prosimy rodziny Sosnowic: Młotkowska, Słonina, Słonina, Gwóźdź, Żmuda, Wróbel, Wróbel, Lesiak, Lesiak, Żmuda. O posprzątanie Kościółka prosimy rodziny: Kucharczyk, Baran, Tomal, Sumera.

  2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu – 700 zł od czterech rodzin z Paszkówki, 200 zł od rodziny ze Sosnowic, 300 zł od rodziny z Wielkich Dróg oraz 1100 zł przelane na konto parafii od dwóch rodzin. Bóg zapłać!

  3. Ministranci przed kościołem rozdają okolicznościową gazetę „Chrystus i Ty” w całości poświęconą postaci św. Józefa, którego Papież Franciszek ogłosił Patronem Roku, a ofiary składane przy okazji do puszek przeznaczymy na Misje.

  4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. ofiarami do puszek będziemy wspierali rodzinę Łęckich z Paszkówki, której dom uległ zniszczeniu podczas pożaru w tym tygodniu.