Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocy

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocy 1.05.2022

Dzisiaj Uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej parafii. 39 dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczy we Mszy św. Otoczmy ich naszą modlitwą , aby zawsze żyły w przyjaźni z Jezusem.
W Białym Tygodniu dzieci komunijne we wtorek otrzymają pamiątkowe obrazki na Mszy św. o godz. 11.15, a w środę dokonają odnowienia przyrzeczeń chrztu św.

Kalendarz Liturgiczny:
Rozpoczęliśmy Miesiąc Maryjny maj. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w tygodniu o godz. 17.30, a w sobotę i niedzielę o godz. 16.30.
Wtorek – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele jak w niedzielę.
Środa – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników.
Czwartek – pierwszy miesiąca. Po Mszy św. adoracja w ciszy do godz. 20.00 z możliwością spowiedzi.
Piątek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiadać będziemy rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.00 do 18.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy wstawiennictwu Matki Najświętszej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzicom dzieci klas drugich i przygotowanie kościoła na pierwszą komunię. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię prosimy rodziców dzieci klas czwartych rocznicowych na piątek na godz. 18.30. O posprzątanie Kościółka prosimy rodziny: Obidowicz, Lewandowska, Pawłowska.
2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu: 400 zł od rodziny z Wielkich Dróg, 200 zł od rodziny ze Sosnowic oraz 100 zł przelane na konto parafii od rodziny. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza – nowych naczyń liturgicznych do chrztu św. oraz za ofiarę 2350 zł. na kościół. Bóg zapłać!
3. Do bierzmowania w tym roku 9 czerwca przystąpią dwie grupy: z klasy pierwszej szkoły średniej i ósme klasy. Jest mała grupa ze szkoły średniej, dlatego w tym roku bierzmowanie będzie dla dwóch roczników. We czwartek na 19.00 na spotkanie przyjdzie klasa ósma z Wielkich Dróg.
4. W poniedziałek 2 maja gościć będziemy pielgrzymów z Bielska Białej do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Tradycyjnie zatrzymują się u nas na posiłek ok. godz.10.00. Postaramy się wraz z Kołami Gospodyń i Różami Różańcowymi godnie ich podjąć w naszej wspólnocie.
5. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na Uroczystość Jubileuszową: 10 lat PUKS „Pobiedr”, 80-ej rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Piotra Dańkowskiego oraz 90 rocznicy pobytu księdza Piotra Dańkowskiego jako wikariusza w naszej parafii. Obchody Jubileuszu rozpoczną się Mszą św. a następnie spotkanie w Parafialnym Domu Integracyjnym połączone z poczęstunkiem cateringowym, inspirowane tradycją ze wspomnień jakie się zachowały po świętym Patronie. Zapraszamy!