Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną – 26.04.2020

Kalendarz liturgiczny:

Środa – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i męczennicy

Piątek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Pierwszy dzień maja – miesiąca Maryjnego. Modląc się w litanii loretańskiej, będziemy prosić Matkę Bożą za Ojczyznę, za kościół, o ustanie epidemii oraz o pogodę i urodzaje, a szczególnie o potrzebny deszcz. Odprawiać będziemy nabożeństwo majowe o godz. 17.30, a następnie wieczorna Msza św. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca, przyjmiemy kolejny raz w sposób duchowy Pana Jezusa do swoich serc, ofiarując siebie i bliskich Bożemu Sercu.

Na sobotę 2 maja przeniesiona została Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą w tym dniu w naszym kościele jak w niedziele. Matce Bożej w tym dniu powierzymy naszą Ojczyznę, Parafię i nasze Rodziny.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy w modlitwie.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła rodzinom z Bęczyna oraz za ofiarę 400 zł złożoną na kościół – Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Bęczyna: Mocała, Żyła, Żyła, Szydłowska, Augustyniak, Dorosz, Żukowski, Morek, Makowska, Medoń, Medoń.

2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w minionym tygodniu w kopertach od rodziny z Brzezinki 100 zł, od trzech rodzin z Paszkówki 500 zł, od rodziny z Bęczyna 400 zł, od dwóch rodzin z Wielkich Dróg 500 zł oraz 2160 zł od ośmiu rodzin przelane na konto naszej parafii. Bóg zapłać!

3. Przypominamy, że zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami Ministra Zdrowia podczas Mszy św. we wnętrzu naszego kościoła będzie mogło przebywać najwyżej 26 osób – wynika to z powierzchni naszego Kościoła. Podczas liturgii Mszy św. i nabożeństw, należy zachować odpowiednią odległość od innych osób i mieć prawidłowo założoną maseczkę.