Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu

IV Niedziela Adwentu 24.12.2023
Wigilia – Ogłoszenia parafialne

Dzisiaj Wigilia – zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę dzisiejszego wieczoru. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii: „O Narodzeniu Jezusa”, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy dzisiaj wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Nich nie zabraknie nikomu miejsca przy wigilijnym stole.
Nie będzie wieczornej Mszy św. w naszym Kościele, gdyż w tym czasie każdy z nas będzie zasiadał do wieczerzy wigilijnej.
Dzisiaj Pasterka o 22.00 w Sosnowicach, a o 24.00 w naszym Kościele przywitamy Boże Dziecię.
Ofiary z Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia SOS.

Poniedziałek – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele jak w niedzielę.
Wtorek – drugi dzień Świąt Św. Szczepana Męczennika – tradycyjne błogosławieństwo owsa. Nie ma Mszy św. wieczornej.
Środa – św. Jana apostoła i ewangelisty – błogosławieństwo wina
Czwartek – święto św. Młodzianków, męczenników.
W przyszłą niedzielę, 31 grudnia kończymy rok 2023. Ta niedziela jest zarazem Świętem Świętej Rodziny. Wieczorem o 16.30 nieszpory i Msza na zakończenie Starego Roku.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom z Wielkich Dróg oraz ofiarę 550 zł, złożoną na dekorację i potrzeby kościoła. Bóg zapłać!
W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Wielkich Dróg: Dziobek, Woźniczka, Sławińska, Fus, Rokosz, Rokosz, Markiewicz, Pawłowska, Płonka, Płonka, Golarz, Wędzicha.
O posprzątanie Kościółka prosimy Rodziny: Ciernia, Gąsior, Kucharczyk.
Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na prace remontowe w naszym kościele: 400 zł od dwóch rodzin z Paszkówki, 200 zł od rodziny z Wielkich Dróg oraz 400 zł przelane na konto parafii od dwóch rodzin. Bóg zapłać!
2. Małżonków przeżywających w tym roku swoje Jubileusze 50, 30, 25 i 10-lecia ślubu (inne roczniki także) zapraszamy w przyszłą niedzielę w Święto Świętej Rodziny (31 grudnia) na Mszę św. o godz. 9.30 – odnowimy śluby – będziemy się modlić w ich intencji jubilatów i ich rodzin. Jest to Święto patronalne rodzin należących do Domowego Kościoła, które przygotują oprawę liturgii i zapraszają wszystkie rodziny z dziećmi.
3. Gość Niedzielny w tym tygodniu jest podwójny i kosztuje 15 zł.
4. Po Świętach od czwartku 28.12. rozpoczniemy wizytę duszpasterską z błogosławieństwem domów i rodzin. Program kolędy na najbliższe dni:
28.12 – Paszkówka – Świerczenie, Pasternik, Posmyków, Kolonia św. Jana do P. Wysogląd
Piątek – 29.12 – Paszkówka – Wieś – od P. Piszczek do P. Babskich
Sobota 30.12 – Paszkówka: Kolonia za cmentarzem, Zastaw, domy w stronę Łysej Góry i Starej Wsi
Wtorek 2.01 – Paszkówka Rola
Wizytę duszpasterska rozpoczynamy o godz. 8.30.

Wszystkim Parafianom i Gościom przeżywającym Święta w naszej wspólnocie życzymy błogosławieństwa Bożej Dzieciny na te radosne dni Bożego Narodzenia.