Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkiego Postu 19.03.2023

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu:
– w piątek Drogi Krzyżowej,
– w niedzielę nabożeństwa Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym o godz. 16.00, a o godz. 15.30 Droga Krzyżowa, którą poprowadzą za tydzień Rada Parafialna.

Kalendarz Liturgiczny:
Poniedziałek – przeniesiona Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP
Sobota Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest przeżywany jako Dzień Świętości Życia.
Będzie można podjąć duchową adopcję modlitwy za dziecko, którego życie jest zagrożone.
Msza św. z podjęciem adopcji i złożeniem przyrzeczeń będzie o godz. 7.00 – deklaracje są wystawione przed ołtarzem.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom Sosnowic i ofiarę 250 zł złożoną na kwiaty i potrzeby kościoła. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Sosnowic: Bębenek, Lesiak, Lesiak, Cichoń, Pyla, Żmuda, Wilkosz, Lesiak, Lesiak, Hyra, Szwed, Mosur.
O posprzątanie Kościółka prosimy rodziny: Lelek, Guguła, Okoń.
2. Dziękujemy za ofiary złożone na prace remontowe w naszym kościele: 200 zł od rodziny z Jaśkowic, 100 zł od rodziny z Paszkówki oraz 500 zł przelane na konto parafii od trzech rodzin. Bóg zapłać!
3. Za tydzień rozpoczniemy w naszej wspólnocie duchowe przygotowanie do Świąt.
Msze św. z nauką rekolekcyjną ogólną będą w niedziele na wszystkich Mszach św. oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00 i 18.00.
Dzieci na nauki rekolekcyjne będą przychodziły w niedzielę na godz. 11.15, a w poniedziałek i wtorek po południu – po zajęciach szkolnych.
Nauka dla klas 0-IV będzie o godz. 14.30, a klasy V-VIII będą miały naukę o godz. 15.30. Spowiedź przedświąteczna będzie w poniedziałek, a we wtorek o godz. 10.00 – Msza św. dla chorych, i starszych z sakramentem namaszczenia. Szczegóły podamy za tydzień.
4. Dzisiaj młodzież przed kościołem rozprowadza baranki Caritas – pod hasłem „Podziel się Wielkanocną radością”, a ofiarami wspieramy osoby chore i niepełnosprawne.
5. Kandydaci do bierzmowania z klasy siódmej będą mieli spotkanie w piątek o godz. 15.50 – wszystkie klasy.
6. Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Kruszynki” zaprasza na Kiermasz Wielkanocny w przyszłą niedzielę przed kościołem. Pozyskane środki przeznaczają na warsztaty terapii zajęciowej.
7. Pożegnaliśmy w poniedziałek z naszej wspólnoty śp. Łucję Zawada, a w piątek w Zębie był pogrzeb śp. Ks. Wojciecha Lasaka, który pracował w naszej wspólnocie przez pięć lat. Niech Jezus Dobry Pasterz obdarzy go wieczną radością w swoim Królestwie. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…