Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na IV Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Zwykłą – 29.01.2023

Kalendarz Liturgiczny:
Wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana
Czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 17.00, a w Sosnowicach o godz. 16.00 z poświęceniem gromnic. W tym dniu modlimy się za zakony i po raz XXVII przeżywać będziemy Dzień Życia Konsekrowanego. Składane ofiary są przeznaczone na zakony kontemplacyjne.
W czwartek nie będzie nowenny z okazji święta, a po Mszy św. wieczornej będzie adoracja w ciszy do godz. 19.00 z możliwością spowiedzi.
Kancelaria parafialna w tym dnu nieczynna.
Piątek – Wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca.
Spowiadać będziemy rano od godz. 6.30 i po południu od 16.00 do 17.00.
Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom Sosnowic i ofiarę 500 zł złożoną na kwiaty i potrzeby kościoła. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Sosnowic: Kacperek, Walo, Bębenek, Jachymczyk, Chochman, Pieprz, Opyrchał, Miśkiewicz, Morawa. Sowińska, Sowińska.
O posprzątanie Kościółka prosimy rodziny: Karwacki, Bartczak, Dobrzycka.
2. Podziękowanie za ofiary złożone w tym tygodniu na prace remontowe w kościele: 200 zł od rodziny z Wielkich Dróg oraz 350 zł przelane na konto parafii od dwóch rodzin. Bóg zapłać!
3. W przyszłą niedzielę (5.02) gościć będziemy w naszej parafii ks. Andrzeja Polichta ze zgromadzenia ks. Salezjanów obecnie pracującego w Żytomierzu na Ukrainie. Będzie głosił kazania i zbierał ofiary dla swoich podopiecznych rodzin i młodzieży, którymi się opiekuje.
4. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę w naszej parafii. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za świadectwo wiary, wspólną modlitwę, posiłki przygotowane – gościnność i życzliwość. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ręce księży, które zgodnie z rozporządzeniem Ks. Arcybiskupa przeznaczone zostają na różne dzieła charytatywne w diecezji, a także na potrzeby własne księży. Dziękujemy również za bardzo życzliwe przyjęcie pana kościelnego, ministrantów i lektorów oraz docenienie ich całorocznego zaangażowania w życie parafii.
5. W zakrystii są do odebrania terminy odprawiania Mszy św. pogrzebowych przyjętych do odprawiania poza parafią za śp. + Sylwester Antos, + Ryszard Gaj, + Józef Skaber, + Jerzy Topolski, + Czesław Wójcik, + Ludwika Kurczab, + Diana Figuła.
6. W sobotę 4.02 o godz.13.00 będzie pogrzeb śp. Józefy Wilk z Wielkich Dróg. Polecajmy jej dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…