Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na Niedzielę Bożego Miłosierdzia

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną – Bożego Miłosierdzia – 19.04.2020

Dzisiaj w Niedzielę Bożego Miłosierdzia z nadzieją wypowiadamy słowa: „Jezu, ufam Tobie” – modlimy się za chorych, za tych, którzy ich leczą i im pomagają, za zmarłych i za tych, którzy ich opłakują. W końcu także za nas wszystkich, aby Bóg w swoim Miłosierdziu ocalił nas od zła i aby nas strzegł – polecimy się Bożemu Miłosierdziu na zakończenie Eucharystii odmawiając Koronę przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego.

Kalendarz liturgiczny:

Czwartek – Uroczystość św. Wojciecha, bp. i męczennika, Patrona Polski

Sobota – św. Marka, Ewangelisty

Solenizantom i Jubilatom tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy w modlitwie.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni rodzinom z Bęczyna oraz za ofiarę 300 zł. złożoną na kościół – Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Bęczyna: Żyła, Grzegorzewska, Grzegorzewska, Mocała, Kowalczyk, Radoń, Suter, Pernal, Starowicz, Pomietło.

2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w minionym tygodniu w kopertach od czterech rodzi z Paszkówki 400 zł, od rodziny z Bęczyna 200 zł oraz 1250 zł od dziewięciu rodzin przelane na konto naszej parafii. Bóg zapłać!

3. Zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami Ministra Zdrowia, od jutra (20 kwietnia) podczas Mszy św. we wnętrzu naszego kościoła będzie mogło przebywać najwyżej 26 osób – wynika to z powierzchni naszego Kościoła. Aby uczestniczyć we Mszy św. należy zachować odległość od innych osób i mieć prawidłowo założoną maseczkę.

4. W dalszym ciągu zapraszamy do uczestnictwa we Mszach świętych w naszym kościele poprzez transmisję internetową, pozostają nadal zawieszone wszystkie katechezy oraz spotkania grup parafialnych.

6. Rodziców dzieci z klas III, które w tym roku mają przystąpić do I Komunii świętej informujemy, że decyzja o terminie tych uroczystości jest uzależniona od decyzji Ministerstwa Edukacji o powrocie dzieci do szkół. Dopóki ona nie zapadnie, Komunie w planowanych terminach się nie odbędą. Natomiast, kiedy tylko szkoły ponownie rozpoczną swoją zwyczajną działalność, jak najszybciej spotkamy się z rodzicami, by wspólnie z nimi zdecydować jaki termin będzie możliwy i najkorzystniejszy – ustalimy wtedy, czy będzie to czerwcowy, wrześniowy czy październikowy.