Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej

Ogłoszenia duszpasterskie na  Niedzielę Palmową Męki Pańskiej – 05.04.2020

Dzisiejszy opis Męki Chrystusa wprowadza nas w liturgię Wielkiego Tygodnia – przeżywanego jakże inaczej w tym roku – tylko 5 osób. To bardzo bolesne i trudne doświadczenie dla każdego z nas. Ale możemy nadal być razem, a nawet jeszcze bardziej poszerzyć wspólnotę wszędzie tam, gdzie dociera Internet – (prawdopodobnie w Wielkanoc będzie mogło uczestniczyć we Mszach św. do 50 wiernych). Dziękujemy wszystkim, którzy wysłali zdjęcia wykonanych przez siebie palm.

Zachęcamy wszystkich do udziału poprzez media, także z naszego kościoła w najważniejszych wydarzeniach Triduum Paschalnego – Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa.

1. Liturgia Wielkiego Czwartku w naszej świątyni rozpocznie się o godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej – ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Adoracja do godz. 21.00.

2. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły – w tym dniu nie odprawia się Mszy św. Adorujemy przez cały dzień Pana Jezusa w „Ciemnicy” wspominając pojmanie i ukrzyżowanie Zbawiciela.

O godz. 15.00 Droga Krzyżowa – postarajmy się odprawić w domu z całą rodziną.

Liturgia Wielkiego Piątku – Adoracji Krzyża i przeniesienie do Grobu Bożego rozpocznie się o godz. 18.00. Nie będzie w Grobie Pana Jezusa czuwających OSP naszych wiosek. Adoracja krzyża bez ucałowania, tylko modlitwa z przyklęknięciem na dwa kolana. Adoracja w kościele do godz. 22.00 – indywidualnie w ciszy.

3. Wielka Sobota jest dniem Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim (możliwość cichej adoracji przez cały dzień od godz. 7.00). Nie będzie święcenia pokarmów w kościele – uczynimy to w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Przez Internet będzie święcenie pokarmów o godz. 10.00, 11.00 i 12.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się godz. 18.00 z poświęceniem ognia, wody i odnowieniem przyrzeczeń chrztu św.

4. Rezurekcja w Niedziele Zmartwychwstania o godz. 6.30 – bez procesji . Po modlitwie i pieśni wielkanocnej będzie tylko Uroczyste Błogosławieństwo Parafii na progu Kościoła i Msza św. Wielkanocna za wszystkich Parafian.

5. Dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni rodzinom z Bęczyna i ofiarę 600 zł. złożoną na kościół. W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom: Garlej, Gramatyka-Luczkiewicz, Opyrchał, Papież, Żyła, Szlachta, Ciapa, Torba, Krowicka, Szczurek (w dwóch grupach).

6. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w minionym tygodniu od rodziny z Wielkich Dróg 150 zł oraz 1150 zł od 7 rodzin przelane na konto parafii. Bóg zapłać!

Kościół będzie otwarty na spowiedź i Adorację w poniedziałek, wtorek i środę od 15.00 do 18.00. Dyżur kapłana w kaplicy Wężyków (pamiętajmy, że może być w kościele tylko 5 osób).

Po ustaniu epidemii, po Świętach będzie można także przystąpić do spowiedzi i komunii wielkanocnej, która trwa do 7 czerwca.

Gazeta „Gość Niedzielny” będzie po przerwie w tym tygodniu podwójny świąteczny, a wydawnictwo Źródła wstrzymało wydawanie gazety.