Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na Niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę –  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020

Kalendarz liturgiczny: 

Poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

Środa – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

Czwartek – Uroczystość Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy rano od godz. 6.30 i po południu od 16.00 do 17.30.

Od jutra nabożeństwa czerwcowe – litania do NSPJ będzie w sobotę i niedziele o godz. 16.45, a w tygodniu o 17.45.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Przestaje obowiązywać ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej. Metropolita krakowski udzielił dyspensy tylko dla osób w wieku 65 lat i więcej, wiernych z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.    

  1. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła rodzinom Bęczyna – Draboża oraz za ofiarę 1100 zł złożoną na kościół – Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą świątynię polecamy rodzinom Paszkówki: Bajda, Opyrchał, Opyrchał, Brzezińska, Śliwa, Zwierz, Kowalczyk, Galos, Piwowarczyk, Piwowarczyk.
  2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w minionym tygodniu w kopertach od trzech rodzin z Bęczyna 500 zł, od trzech rodzin ze Sosnowic 700 zł, od siedmiu rodzin z Paszkówki 1300 zł, od trzech rodzin z Wielkich Dróg 500 zł oraz 424 zł przelane na konto parafii od trzech rodzin. Bóg zapłać!                                                                
  3. Pozostajemy przy zwiększonej ilości Mszy św. – pierwsza o godz. 6.30 –  następnie o godz. 7.30,  9.00,  10.00 i  11.15 oraz o 17.00, w kościółku bez zmian o godz. 8.15. Będą też wystawiane ławki na zewnątrz kościoła, jak będzie sprzyjająca pogoda.
  4. Bierzmowanie młodzieży z naszej parafii będzie 22 czerwca o godz. 18.00 – sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjmą kandydaci z klasy pierwszej szkół średnich. Spotkanie dla nich będzie w czwartek o godz. 16.45 dla Paszkówki, godz. 17.30 dla Sosnowic i Wielkich Dróg.
  5. Termin pierwszej Komunii św. w naszej parafii został ustalony na 4 lipca tj. sobota. Msza św. godz. 10.30 dla dzieci z Paszkówki, a o godz. 12.00 dla Sosnowic i Wielkich Dróg. W najbliższą środę  o godz. 16.45 będzie pierwsza próba dzieci w kościele.
  6. Za dwa tygodnie Uroczystość Bożego Ciała – ponieważ obowiązują nas nadal ograniczenia, w tym roku procesja będzie do czterech ołtarzy przygotowanych na rynku i przy kościele. Ołtarz I – po lewej stronie przy wyjściu z kościoła,  Ołtarz II przy św. Florianie,  Ołtarz III na wikarówce, a IV Ołtarz przy krzyżu misyjnym przy wejściu do kościoła. W tym roku prosimy o przygotowanie rodzin: 

Ołtarz I: – Sosnowice Grabie do p. Ciernia. Odpowiedzialni – P. Lesiak, Wyrwa, Figuła, Sikora. 

Ołtarz II: – Paszkówka Wieś od P. Piszczek do P. Babskich. Odpowiedzialni – P. Czopek, Sikora, Żurek, Babska.

Ołtarz III: – W. Drogi – Wieliczka od P. Kapuścińskiej do P. Chodackich. Odpowiedzialni: P. Pacułt, Dyrga, Ciepły, Gworek, Adamus.

Ołtarz IV: Paszkówka – Świerczenie, Pasternik, Posmyków k. Ośrodka, Kolania św. Jana. Odpowiedzialni: Moskała, Znaj, Cichoń, Śliwa, Kręcioch.