Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na Poniedziałek Wielkanocny

 

Podziękowania – Ogłoszenia na Poniedziałek Wielkanocny

Pragniemy bardzo serdecznie wszystkim podziękować za przeżywanie tych dni – poprzedzających Wielkanoc – zgłębiania tajemnicy Miłości Boga do człowieka w Świętym Triduum.
Najpierw za udział, bo jak sami widzicie było nas w te dni bardzo dużo. Wielkie wydarzenia: smutne, radosne i doniosłe, a zarazem ważne dla nas przeżywa się we Wspólnocie, razem.
Dziękuję, tym którzy byli w te dni tutaj, aby zgłębiać, przeżywać i modlić się. Za życzenia dla nas kapłanów i kwiaty.
Przygotowującym piękno liturgii dziękuję:
– najpierw śpiewającym: Chórowi z P. Organistą – bo byli codziennie w te dni – za trud przygotowania, za godziny spędzone na próbach, ubogacanie liturgii. Dziękuję scholi parafialnej, za którą wędrowaliśmy jak za Mojżeszem w Wielka Sobotę – dziękujemy!
– dziękuję Służbie Liturgicznej ministrantom i lektorom z ks. Markiem za przygotowanie tego co widoczne przy ołtarzu, za przygotowanie asysty, adoracje i służbę u boku kapłanów
– dziękuję za przygotowanie i dekoracje ołtarzy, Ciemnicy i Grobu, P. Wioli i Ewelinie z Łukaszem, P. Krysi za przygotowane liturgicznych szat, strojów, obrusów, – za ofiarowane kwiaty do grobu;
– Strażakom naszych wiosek, za czuwanie przy Grobie i świadectwo wiary. Są z nami, stoją przy Grobie i przypominają o tym by czuwać i nie zaspać.
– Orkiestrze, która nas zawsze radośnie prowadzi od Grobu do Zmartwychwstałego Chrystusa – dzięki wam jest zawsze dostojnie i uroczyście! Bóg zapłać!
Dziękuję Pocztom Sztandarowym, niosącym feretrony, baldachim, Paniom z Żywego Światła, wszystkim prowadzącym adoracje w Grobie… dziękujemy – Bóg zapłać!
1. Na trwające Święta Wielkanocne życzenia do całej Archidiecezji Krakowskiej skierował Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski, błogosławiąc nam na Święte Dni, w których objawia się „siła niezniszczalnego Życia”. Pełny tekst tych życzeń znajdziemy w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.
2. Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia – Msza św. w kaplicy na Drabożu o godz. 15.00.
3. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom Sosnowic i ofiarę 500 zł złożoną na kwiaty i potrzeby kościoła. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Sosnowic: Brożek, Brożek, Bujak, Bielowicz, Śnieżek, Kucharska, Brożek, Figiel, Żak, Meus. O posprzątanie Kościółka prosimy: Hohmann, Bębenek, Walo.
4. Dziękujemy za ofiary złożone na prace remontowe w naszym kościele: 950 zł od trzech rodzin z Wielkich Dróg oraz 350 zł przelane na konto parafii od dwóch rodzin. Bóg zapłać!
5. Katecheza Dorosłych w piątek o godz. 20.00 na wikarówce – zapraszamy!
6. Pożegnaliśmy w ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty śp. Kazimierza Korabik – polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…