Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocy

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocy 2.05.2021

Jutro Uroczystość NMP Królowej Polski. Niech nasza modlitwa do Naszej Matki i Orędowniczki będzie dziękczynieniem i prośbą o opiekę nad naszą wspólnotą i rodzinami. Msze św. w naszym kościele jak w niedzielę.

Wtorek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Wdzięczni będziemy pamiętali w naszej modlitwie o tych, którzy służą i troszczą się o nas narażając swoje zdrowie i życie.

Czwartek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację w ciszy po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 z możliwością spowiedzi.

Piątek – pierwszy miesiąca maja. Spowiadać będziemy rano od godz. 6.30 i po południu od 17.00 do 18.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.

Sobota – Uroczystość św. Stanisława bp. i męczennika, głównego patrona Polski. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza w przyszłą niedzielę 9 maja do udziału we Mszy świętej sprawowanej o godz. 10.00 na Skałce ku czci Świętego Stanisława.

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. W naszym kościele odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w sobotę i niedzielę o 16.30.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci modlitewnej.

  1. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła rodzinom Sosnowic i ofiarę 700 zł złożoną na kościół i kwiaty – Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię prosimy rodziny Sosnowic: Kucia, Skorupa, Bienias, Brzezińska, Gabryła, Kucharczyk, Parszywka, Ciężadlik, Bobula, Hyla. O posprzątanie Kościółka prosimy rodziny: Kamińska, Torba, Pamuła.

  2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu – 600 zł od trzech rodzin z Paszkówki, 500 zł od dwóch rodzin ze Sosnowic oraz 100 zł przelane na konto parafii od rodziny. Bóg zapłać!

  3. W zakrystii są do odebrania terminy odprawiania przyjętych Mszy św. pogrzebowych za śp. + Zdzisław Żmija, + Maria Wójcik, + Weronika Bolek, + Jan Wnęk, + Irena Zięcik, + Maria Wyka, +Zbigniew Góralczyk, + Paweł Pacułt, + Freda Piszczek, + Wiesław Wyrwa, + Paweł Rzeszutko, +Adam Sulawa.