Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocy

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocy 15.05.2022

Kalendarz Liturgiczny:
Poniedziałek – Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.
Za tydzień w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące, dawne „dni krzyżowe”. Będziemy się modlić w poniedziałek przy krzyżu w Wielkich Drogach, we wtorek za cmentarzem w Paszkówce, a w środę w Pobiedrze. Modlitwy będą o godz. 17.00 – nie będzie procesji z kościoła, ponieważ jest duży ruch i niebezpiecznie, po powrocie będzie nabożeństwo majowe.

Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych. To piękne nabożeństwo uwielbienia Maryi w śpiewie litanijnym i chwalenia łąk umajonych pozbawiła licznego udziału pandemia, postarajmy się znaleźć czas, aby całymi rodzinami wraz z dziećmi podtrzymać piękną tradycję modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom z Bęczyna i ofiarę 500 zł na kwiaty i kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię prosimy rodziny Bęczyna Draboża: Kozieł, Dyrga, Dyrga, Typrowicz, Petranowicz, Zwierz, Gaczorek, Gaczorek, Zwierz, Kudłaszczyk. O posprzątanie kościółka prosimy rodziny: Pardiak, Młynarczyk, Worytko.
2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu: 100 zł od rodziny z Paszkówki oraz 1350 zł przelane na konto parafii od czterech rodzin. Bóg zapłać!
3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy pierwszej szkoły średniej będzie w czwartek o godz.19.00.
4. Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Kruszynki” ze Skawiny zwraca się do nas z prośbą o zorganizowanie zbiórki na warsztaty terapii zajęciowej oraz wyjazdu wakacyjnego dla swoich podopiecznych. Ofiary będą zbierali do puszek w przyszłą niedzielę po Mszach św.
5. Są jeszcze cztery wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 1-6 czerwca – szczegółowe informacje w zakrystii.
6. Parafialny Uczniowski Klub Sportowy „POBIEDR” zaprasza na Rajd Turystyczny Szlakiem Papieskim „Nie lękajcie się” do kaplicy na Drabożu. Wyjście na trasę w sobotę 21 maja o godz. 9.00 sprzed kościoła w Paszkówce. W programie gry i zabawy z nagrodami oraz nabożeństwo majowe. Zakończenie ok. godz. 12.30. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej.
7. W zakrystii są do odebrania terminy odprawiania przyjętych Mszy św. pogrzebowych za śp. Tadeusza Starowicz, + Bogusława Zaczyk, + Edwarda Kapustę.
8. Pożegnaliśmy w ostatnim czasie z naszej wspólnoty śp. Stanisława Starowicz, + Grażynę Wasyl – Konopka, + Grażynę Żmuda, + Stefanię Zawada. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…