Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocy

V Niedziela Wielkanocy 28.04.2024

Ogłoszenia parafialne

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy
Środa – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Rozpoczęcie nabożeństw majowych, które będziemy odprawiali o godz. 17.40 przed wieczorną Mszą św.
Czwartek – wspomnienie św. Atanazego, bp i doktora kościoła. Przypada I czwartek miesiąca – po Mszy św. wieczornej adoracja w ciszy z możliwością spowiedzi do godz. 19.00.
Piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę. Przypada w tym dniu I piątek miesiąca, będziemy spowiadać przed każdą Mszą św. Do chorych z komunią św. pojedziemy w czwartek od godz. 8.00 – prosimy o zgłaszanie w zakrystii.
Sobota – wspomnienie św. Floriana patrona strażaków. Msza św. uroczysta w ich intencji będzie w piątek o godz. 13.30, a następnie uroczystość z poświęceniem nowego pojazdu przy Remizie w Paszkówce.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom z Bęczyna Draboża oraz ofiarę 550 zł złożoną na kwiaty i potrzeby kościoła. Bóg zapłać!
W następnym tygodniu o posprzątanie kościoła przed I komunią św. prosimy rodziców dzieci klas drugich. W czwartek po Mszy św. wieczornej i adoracji o godz. 19.00 przyjdą ze szkoły w Paszkówce i z Wielkich Dróg, a w sobotę o 17.45 rodzice z Sosnowic.
O posprzątanie Kościółka prosimy rodziny: Kłaput, Paździor, Migdał.
2. Dziękujemy za ofiary złożone na prace remontowe w naszym kościele: 1300 zł od trzech rodzin ze Sosnowic oraz 550 zł przelane na konto parafii od trzech rodzin. Bóg zapłać!
3. W przyszłą niedzielę Uroczystość I-ej komunii św. w naszej parafii – 61 dzieci po raz pierwszy będzie w pełni uczestniczyć we Mszy św. i przyjmie Boga do swego serca. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w sobotę o godz. 10.00.
4. W dniu 2 maja będziemy gościli pielgrzymów z diecezji Bielsko-Żywieckiej idących do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, którzy tradycyjnie zatrzymują się u nas na poczęstunek ok. godz. 10.00.
5. Młodzież z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego zebrała w naszej parafii dwa tygodnie temu 10679 zł. i bardzo dziękują za ofiary. Bóg zapłać!
6. Pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty śp. Józefa Dyrga. Polecajmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…