Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu – 29.03.2020

Od 5 niedzieli Wielkiego Postu do Wielkiego Piątku zasłaniane są krzyże w naszych kościołach. „W tym roku ta zasłona nabrała nowego znaczenia i uświadamia nas, że to co zakryte dla oczu, lepiej widzi się sercem”. Przez zasłonę epidemii Chrystus przynosi nam nadzieję zmartwychwstania i życia. Idźmy w ten nowy tydzień pełni nadziei z Jego słowami:  «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki.»  Niech ta wiara umacnia nas w walce z epidemią i jej skutkami.  

 1. W zgromadzeniach religijnych może brać udział tylko 5 osób. Tu w świątyni razem z asystą i osobami zamawiającymi Msze św. będziemy polecać Panu Bogu intencje: Kościoła, Świata, Ojczyzny naszych Rodzin.
 2. Dzisiaj mieliśmy rozpocząć parafialne rekolekcje wielkopostne, ale ze względu na epidemię musimy z nich zrezygnować. Zapraszamy do indywidualnych domowych rekolekcji. Na stornach internetowych jest wiele propozycji rozważań, nabożeństw, rekolekcji, które mogą nas wesprzeć, na pewno każdy z nas znajdzie coś dla siebie. (Zachęcamy do rozważań Ks. Piotra Pawlukiewicza).
 3. Nie będziemy odwiedzać  przed świętami chorych z Komunią św. Zachęcamy do komunii duchowej i indywidualnej modlitwy.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pełnijmy te praktyki w domach, w rodzinnej lub indywidualnej modlitwie. 

– w czwartek pamiętajmy o kapłanach, prośmy o nowe powołania do kapłaństwa i zakonów,   

–  w piątek litanią wynagradzajmy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, 

– w sobotę w Litanii Loretańskiej – wynagradzajmy Niepokalanemu Sercu Maryi.   

 1. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa. Co roku uroczyście z palmami wspominaliśmy wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Ponieważ w tym roku nie będzie możliwości uczestniczenia we Mszy św., nie będzie też konkursu palm. Zapraszamy dzieci do wykonania palm w swoich domach i przesłania ich zdjęć na parafialnego maila. Każde przesłane zdjęcie to zgoda na umieszczenie go na stronie internetowej naszej parafii. W ten sposób zachowajmy tę tradycję.
 2. Drugie przykazanie kościelne wzywa nas, abyśmy przynajmniej raz w roku przystąpili do spowiedzi świętej. Okres wielkopostny prowadził nas zawsze do konfesjonału. W tym roku nie będzie spowiedzi parafialnej i rekolekcyjnej. Kościół będzie otwarty na spowiedź w tygodniu od 15.00 do 18.00 i dyżur kapłana w kaplicy Wężyków (pamiętajmy, że może być tylko 5 osób).  Będzie także okazja do spowiedzi w Wielkim Tygodniu w czasie adoracji. Po ustaniu epidemii, po Świętach będzie można także przystąpić do spowiedzi i komunii wielkanocnej, która trwa do 7 czerwca.
 3. Na balaskach przed ołtarzem są wystawione Baranki Wielkanocne Caritas.
 4. Msze św. wieczorne w czasie letnim sprawowane są  o godz. 18.00 (tj. Nowenna w czwartek oraz w pierwszy piątek) – nie ulega zmianie sobotnia i niedzielna.
 5. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła Rodzinom z Bęczyna Łysej Góry oraz ofiarę 650 zł. złożoną na kościół.  Bóg zapłać! W tym tygodniu troskę o naszą świątynię polecamy rodzinom Bęczyna Łysej Góry – druga część.
 6. Dziękujemy za ofiary złożone na kościół w minionym tygodniu 200 zł. od rodziny z Paszkówki, 100 euro od rodziny z Bęczyna, 200 zł. od rodziny z W. Dróg, od rodziny ze Sosnowic 100 zł. oraz 500 zł. przelane na konto parafii od czterech rodzin. Bóg zapłać!
 7. Zapraszamy Was  do duchowej łączności i modlitwy rodzinnej w domach i do korzystania z transmisji także na naszej stronie parafialnej.
 8. Módlmy się w intencjach rodzin z naszej parafii, chorych i starszych, o dobre duchowe przygotowanie do świąt, o wygaśnięcie  epidemii, zdrowie dla chorych i opiekę dla służących im swoją pomocą – łączymy się z Wami na modlitwie o godz. 20.30 we wspólnym różańcu.