Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na VII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Zwykłą – 23.02.2020

Dzisiaj rozpoczęcie nabożeństwa 40 godzinnego – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy po każdej Mszy św. W poniedziałek i wtorek adoracja od godz. 16.00 do 17.00 podczas której w sposób szczególny będziemy się modlić o trzeźwość, za podejmujących walkę z nałogami – w przypadającym w tym tygodniu 53 Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „ Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”.

26 lutego przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 i Sosnowice g. 17.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela gest ten był wyrazem wielkiego smutku, żałoby. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post, czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy, ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania.

2. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia.

3. W Środę Popielcową rozpoczyna się okres obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej. Pamiętajmy, że jest to czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymujemy się więc od hucznych zabaw, tańców.

5. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa rano po Mszy św. ok. godz. 7.30 oraz o godz. 16.30, a następnie wieczorna Msza św. o godz. 17.00.

6. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a wcześniej o 15.30 Droga Krzyżowa. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.15 dzieci z klasy trzeciej, które przygotowują się do I Komunii Św. otrzymają poświęcone książeczki.

  • Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła Rodzinom z Wielkich Dróg oraz ofiarę 500 zł. złożoną na kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą świątynię polecamy rodzinom Wielkich Dróg: Majerańczyk, Bryła, Antos, Skaber, Skaber, Jazowska, Leśniak, Kowalówka, Kowalówka, Pardiak.
  • Katecheza dorosłych w najbliższy piątek 28 lutego.
  • Spotkanie uczestników pielgrzymki do Medjugorie i Dubrownika będzie w czwartek po Nowennie o godz. 18.00 z wpłatą kolejnej raty 200 zł i podania nr pesel.