Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na XII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą 21.06.2020

Kalendarz liturgiczny:
Wtorek – wspomnienie św. Apolinarego, biskupa i męczennika. Obchodzimy w tym dniu Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich Ojców z naszej wspólnoty, aby każdy Tata godnie i z miłością wypełniał swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny, a zmarłych by przyjął dobry Ojciec do swego domu.
Środa – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci modlitewnej.
Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła rodzinom Paszkówki oraz za ofiarę 500 zł złożoną na kościół – Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Paszkówki: Gwóźdź, Gwóźdź, Garus, Kanarek, Goraj, Kubit, Ciepły, Baran, Baran Holizna, Śliwa, Bobula, Kachnic, Kowalówka. O posprzątanie kościółka na następną niedziele prosimy rodziny: Piszczek, Piszczek, Piszczek.
Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w minionym tygodniu: od rodziny ze Sosnowic 200 zł, od dwóch rodzin z Paszkówki 200 zł, od trzech rodzin z Wielkich Dróg 900 zł. Bóg zapłać!
Sakramentu bierzmowania w najbliższy poniedziałek o godz. 18.00 naszej młodzieży udzieli Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Janusz Mastalski. Uroczystość będzie transmitowana na naszym kanale YouTube. Dzisiaj 55 kandydatów na Mszy św. o godz. 17.00 otrzyma krzyże pamiątkowe.
Msza św. na Zakończenie Roku Szkolnego będzie w tym roku dla dzieci w czwartek o godz. 17.00, spowiedź będzie w środę od godz. 17.30 do 18.30.
Dzieci przygotowujące się do I-ej Komunii św. Próba w środę o godz. 16.45 dla wszystkich dzieci.
Przypominamy i prosimy o zakładanie maseczek w naszym kościele dla bezpieczeństwa i nienarażania życia, zdrowia swojego i bliskich oraz zachowanie bezpiecznej odległości, podobne zasady także w kancelarii parafialnej.
W zakrystii są do odebrania terminy odprawiania przyjętych intencji Mszy św. pogrzebowych za śp. + Danutę Kowalówka, + Ryszarda Balcer, + Mirosławę-Martę Lesiak, + Helenę Warmuz, + Janusza Palarskiego, + Mariana Biel, + Tadeusza Marchewkę.
Pożegnaliśmy w ostatnich dniach z naszej wspólnoty śp. + Zofię Leńczowską, + Ludwika Galos – polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…