Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na XIV Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą 05.07.2020

Wczoraj 32 dzieci naszej Parafii przystąpiło do I Komunii Świętej. Po raz pierwszy w pełni uczestniczyli w Eucharystii – otoczmy je naszą modlitwą, aby zawsze w przyjaźni żyły z Panem Jezusem. Bardzo dziękuję ks. Markowi wikariuszowi za przygotowanie dzieci, w tym niełatwym czasie epidemii, paniom katechetkom, które pomagały, p. Organiście, p. Kościelnemu oraz paniom za dekorację kościoła. Składamy podziękowanie Rodzicom dzieci za dar pierwszokomunijny – zakupione obrusy eucharystyczne na ołtarze do naszego kościoła oraz ofiarę 400 zł na prace remontowe w kościele. Bóg zapłać!

Dzieci pierwszokomunijne w ramach „Białego tygodnia” przyjdą na Mszę św. w niedzielę na godz. 10.00 – Paszkówka, a na 11.15 – Sosnowice i Wielkie Drogi. Natomiast w tygodniu w poniedziałek i środę na godz. 18.00 przyjdą Sosnowice i Wielkie Drogi, a we wtorek i czwartek Paszkówka.
Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
Środa – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana
Sobota – wspomnienie św. Benedykta, opata, patrona Europy
Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci modlitewnej.
1. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła rodzinom dzieci klas drugich – Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię prosimy rodziny Paszkówki: Piszczek, Czopek, Piszczek, Kwiatek, Sobkowicz, Korabik, Balcer, Adamus, Sikora, Bobula. O posprzątanie kościółka na następną niedziele prosimy rodziny: Grzesiek, Jakubowski, Byrska.
2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w minionym tygodniu: od dwóch rodzin z Bęczyna 400 zł, od dwóch rodzin ze Sosnowic 400 zł, od rodziny z Paszkówki 100 zł, od trzech rodzin z Wielkich Dróg 1200 zł, oraz 220 zł od dwóch rodzin przelane na konto parafii. Bóg zapłać!
3. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na powodzian, na rzecz poszkodowanych po ostatnich ulewach, które nawiedziły m.in. Małopolskę.