Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na XIX Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą 13.08.2023

Kalendarz Liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika
Wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele w tym dniu jak w niedzielę z błogosławieństwem ziół i kwiatów
Czwartek – święto św. Jacka kapłana, patrona diecezji
Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom z Wielkich Dróg oraz ofiarę 500 zł złożoną na kwiaty i potrzeby kościoła. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię prosimy rodziny Wielkich Dróg: Torba, Czopek, Dyrga, Kowalczyk, Kamyczura, Kamyczura, Holik, Kudła, Pacułt, Kucharczyk.
2. Dziękujemy za ofiary złożone na prace remontowe w naszym kościele: 400 zł od rodziny z Wielkich Dróg, 300 zł od dwóch rodzin z Paszkówki oraz 350 zł przelane na konto parafii od dwóch rodzin. Bóg zapłać!
3. Decyzją ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego nasz wikariusz ks. Marek Ślęczka został przeniesiony do parafii w Krakowie. Pożegnamy go w najbliższy czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 i podczas nowenny, polecając go Jezusowi Przemienionemu i Jego Matce. Dziękujemy za pracę duszpasterską w naszej wspólnocie, którą ubogacał głoszonym Słowem Bożym – życząc Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze kapłańskiej.
4. Przewodnik zaprasza 18 sierpnia na Dróżki Matki Bożej w Kalwarii. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 7.00 z Placu Rajskiego przy Bazylice.
5. Spotkanie rodzin wyjeżdżających do Cervi będzie w środę o godz. 18.00 – wpłacamy pozostałą kwotę.