Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą 30.08.2020

Kalendarz liturgiczny:
Wtorek – wspomnienie św. Bronisławy. Dzieci i młodzież w tym dniu rozpoczynają nowy rok szkolny. Msza św. z prośbą o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski będzie o godz. 8.00, a o godz. 9.00 uroczyste poświęcenia nowego budynku szkolnego z salą gimnastyczną w Sosnowicach.
Spowiedź dla dzieci na rozpoczęcie roku będzie w poniedziałek od 17.00 do 17.30 dla klas 5-tych i 6-tych, a od 17.30 do 18.00 dla klas siódmych i ósmych oraz młodzieży szkół średnich. Klasy czwarte, będą miały spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.00.
Czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
Piątek – pierwszy miesiąca września, spowiadać będziemy rano od godz. 6.30 i popołudniu od 17.00 do 18.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.
Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci modlitewnej.

Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła rodzinom Paszkówki i ofiarę 500 zł złożoną na kościół – Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię prosimy rodziny Paszkówki – Starej Wsi.
Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu: 200 zł od rodziny z Paszkówki, 200 zł od rodziny ze Sosnowic, 200 zł od rodziny z Wielkich Dróg oraz 100 zł przelane na konto parafii. Bóg zapłać!

Ks. proboszcz zaprasza na spotkanie Rady Parafialnej w czwartek na godz. 19.00.

Jako wspólnota co roku wspieramy i pomagamy rodzinom naszej parafii, które mają trudna sytuację materialną, korzystając ze środków, które mamy i są przeznaczone na pomoc najuboższym. W tym roku chcemy pomóc rodzinom, które potrzebują na remonty dachu, a w jednym rozpadającej się konstrukcji domu. Czynimy to zawsze we współpracy z gminą i Caritasem, starając się o pozyskanie środków. W tym roku jednak, koszty organizowanej pomocy przerastają nasze możliwości, dlatego zwracamy się do Was z prośbą, aby w miarę możliwości, w przyszłą niedzielę po Mszach św. wesprzeć swoimi ofiarami organizowaną pomoc dla tych rodzin z naszej parafii. Pan Jezus powiedział: „ cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci najmniejszych, Mnie uczyniliście…”. Zbiórkę przeprowadzimy do puszek w przyszłą niedzielą po Mszach świętych.