Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą 29.08.2021

Kończący się czas urlopów i wakacji – był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Dziękujmy dzisiaj naszą modlitwą za dobrze przeżyte dni.
We środę (1.09) rozpocznie się Nowy Rok szkolny i katechetyczny. Dzieciom i młodzieży życzymy zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego w procesie kształtowania umysłów i serc dzieci i młodzieży.
Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym dla dzieci, młodzieży, rodziców, wychowawców, nauczycieli, katechetów, dyrekcji  i wszystkich pracowników naszych szkół, będzie w środę o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.
Spowiedź dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie będzie we wtorek od 17.30 do 18.00. 
Błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych będzie 5 września (niedziela) podczas Mszy św. o godz. 11.15.
Przypominamy dzieciom szkolnym i prosimy też rodziców o posyłanie dzieci w niedzielę na Mszę o godz. 11.15. Jest to Msza św. z kazaniem dla dzieci, a liturgię ubogaca swoim śpiewem nasza scholka parafialna.

Kalendarz liturgiczny:
Piątek – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy rano od godz. 6.30 i po południu od 17.00 do 18.00. Prosimy o zgłaszanie chorych na pierwszy piątek w kancelarii lub zakrystii.

W przyszłą niedzielę zapraszamy do udziału w XXIX diecezjalnej Pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, rozpoczęcie Drogą Krzyżową o godz. 9.00 przy stacji „ U Piłata”, a następnie o 11.30 Msza św. przy ołtarzu polowym.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom z Wielkich Dróg i ofiarę 300 zł złożoną na kwiaty i kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Wielkich Dróg: Giza, Łężniak, Wnęk, Dziobek, Woźniczka, Sławińska, Fus, Rokosz, Rokosz. O posprzątanie kościółka prosimy rodziny: Gleń, Pawłowski, Bujak.
2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu: 400 zł od dwóch rodzin z Wielkich Dróg, 200 zł od rodziny z Brzezinki, 200 zł od rodziny ze Sosnowic, 100 zł od rodziny z Paszkówki oraz 100 zł przelane na konto parafii. Bóg zapłać za ofiary!
3. Pożegnaliśmy z naszej wspólnoty w tym tygodniu śp. Władysławę Zwierzyńską. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…
4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie prowadzona zbiórka ofiar na leczenie, operację i rehabilitację Marysi i Olka Szostak, rodzeństwa z Leńcz. Olek ma dziecięce porażenie mózgowe, Marysia urodziła się z wadami wrodzonymi. Niedługo będzie operacja na którą są potrzebne środki wpłacane na konto Fundacji „Wygrajmy siebie” – ofiary będzie zbierała rodzina i wolontariusze.