Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą 3.09.2023

Kalendarz Liturgiczny:
Poniedziałek – Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego o godz. 8.00 – zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Podziękujemy wspólnie za bezpieczny czas wakacji i z Bożą pomocą rozpoczniemy kolejny rok edukacji i wychowania.
Czwartek – wspomnienie św. Melchiora Grodeckiego. Po Mszy św. i nowennie adoracja w ciszy do godz. 20.00 z możliwością spowiedzi
Piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

W przyszłą niedzielę (10.09) Odpust w kościółku w Sosnowicach. Uczcimy Imię Najświętszej Maryi Panny i będziemy wspólnie prosili o opiekę nad naszą wspólnotą.
Sumę o godz. 11.30 odprawi ks. Michał Wicher, nasz nowy wikariusz, który rozpoczyna swoje duszpasterzowanie w parafii, prosząc Matkę Najświętszej o opiekę i błogosławieństwo dla siebie i dla naszej wspólnoty. Będą to też nasze Dożynki Parafialne – podziękujemy za tegoroczne zbiory. Zapraszamy z Kołami Gospodyń, poświecimy odnowiony Sztandar Kościółkowy.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom z Wielkich Dróg oraz ofiarę 500 zł złożoną na kwiaty i potrzeby kościoła. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Wielkich Dróg: Torba, Torba, Nowak, Kowalczyk, Poręba, Bobula, Baran, Kolasa, Kowalówka, Kowalówka, Urban.
O posprzątanie Kościółka prosimy Rodziny: Śliwa, Antos, Brożek, Job, Ochał, Nowak, Wacław, Wacław, Figuła, Bańdo.
2. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na prace remontowe w naszym kościele: 150 zł od rodziny z Paszkówki, 1tys. zł od rodziny z Wielkich Dróg, 400 zł od rodziny oraz 450 zł przelane na konto parafii od trzech rodzin. Pielgrzymi Dróżek Kalwaryjskich złożyli ofiarę na kościół 900 zł, a 160 zł zostało przeznaczone na Mszę św. i 3 Nowenny w intencji uczestników i ich rodzin. Bóg zapłać z ofiary!
3. W niedziele 17 września XXXI Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii na którą zaprasza Duszpasterstwo Rodzin i Metropolita Krakowski. Rozpoczęcie tradycyjnie o godz. 9.00 u „Piłata” Drogą Krzyżową, a o godz. 11.30 Msza św. w intencji rodzin i małżeństw naszej archidiecezji.
4. Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie przy ul. Podzamcze 8. Kandydaci rozeznający w sobie powołanie do kapłaństwa winni się zgłosić do 8 września i przedstawić wymagane dokumenty. Szczegółowe informacje można znaleźć w zakładce Rekrutacja na stronie internetowej seminarium.
5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy pierwszej szkół średnich, którzy przyjmą sakrament bierzmowania 21 września, będzie w najbliższą sobotę o godz. 9.00 dla Paszkówki, o 9.30 Sosnowice i godz. 10.00 Wielkie Drogi.