Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą 05.09.2021

Dzisiaj w naszej modlitwie łączymy się z rodzinami naszej diecezji, które pielgrzymują do Kalwarii Zebrzydowskiej i modlą się za wszystkie wspólnoty.
Kalendarz liturgiczny:
Środa – święto Narodzenia NMP
W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi – odpust w Kościółku. Msza św. będzie rano o godz. 8.15, a Sumę o godz. 11.30 odprawi ks. Jacek Hałat – proboszcz parafii w Rzozowie.
Odpust będzie połączony z Dożynkami. Wójt Gminy Brzeźnica zaprasza w tym dniu na Dożynki Gminne. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone wieńce Dożynkowe oraz odnowiona figura Matki Bożej Różańcowej. Po Mszy św. Pan Wójt zaprasza wszystkich na poczęstunek i koncert orkiestr dętych ze Sosnowic, Łączan i Tłuczani.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom z Wielkich Dróg i ofiarę 410 zł złożoną na kwiaty i kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Wielkich Dróg: Markiewicz, Pawłowska, Płonka, Golarz, Wędzicha, Mrowiec, Piszczek (3 rodziny). O posprzątanie kościółka prosimy rodziny: Kucharczyk, Pawłowska, Adamczyk, Jasiołek, Kalicka, Pawłowska (3 rodziny), Sikora, Chmielowska, Ciernia, Gąsior, Kucharczyk, Żmuda.
2. Podziękowanie za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu: 600 zł od dwóch rodzin ze Sosnowic, 500 zł od rodziny z Wielkich Dróg oraz 500 zł przelane na konto parafii od 3 rodzin. Bóg zapłać za ofiary!
3. Zapraszamy na Katechezę Dorosłych w piątek 10.09 o godz. 20.00 w Parafialnym Domu Integracji Społecznej (na wikarówce).
4. Dzisiaj po Mszach św. rodzina i wolontariusze prowadzą zbiórkę ofiar na leczenie, operację i rehabilitację Marysi i Olka Szostak, rodzeństwa z Leńcz.
5. Pogrzeb śp. Stanisława Żyły z Bęczyna będzie we wtorek o godz. 14.00 – polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie…
6. Bank Spółdzielczy informuje, że oddział w Paszkówce od 1 września czynny będzie we wtorek i czwartek od godz. 7.30 do 12.30.