Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na XXIV Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą 17.09.2023

Kalendarz Liturgiczny:
Poniedziałek – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży.
W tym dniu zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00 – w sposób szczególny młodzież naszej parafii ze Szkoły Podstawowej klasy VI, VII i VIII. Będziemy się modlić w ich intencji na rozpoczęcie przygotowania do sakramentu bierzmowania.
Środa – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim i towarzyszy
Czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
W tym dniu Uroczystość Bierzmowania w naszej parafii.

  • Ks. Bp. Janusz Mastalski udzieli 58 kandydatom sakramentu bierzmowania – dojrzałości chrześcijańskiej. Polecamy naszą młodzież modlitwie, aby zawsze byli świadkami Chrystusa.
  • we wtorek o godz. 18.30 będzie dla nich Msza św. z wręczeniem krzyży i próba
  • w środę o godz. 18.30 spowiedź przed bierzmowaniem
  • w czwartek nie będzie Mszy św. Nowennowej do Pana Jezusa Przemienionego – o godz. 18.00 będzie Uroczystość Bierzmowania

Sobota – wspomnienie św. Ojca Pio, zakonnika

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom z Wielkich Dróg oraz ofiarę 750 zł, złożoną na kwiaty i potrzeby kościoła. Bóg zapłać!
W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Wielkich Dróg: Góra, Kowalówka, Atłas, Kowalówka, Nęga, Adams, Adamus, Żyła, Dyrga, Chodacki.
O posprzątanie Kościółka prosimy Rodziny: Szostak, Sekuła, Morek.
2. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na prace remontowe w naszym kościele: 100 zł od Stowarzyszenia Seniorów i Juniorów Królewskie Wielkie Drogi, 400 zł przelane na konto parafii od trzech rodzin oraz 1.800 zł „Dar Ołtarza” na zakup nowych świec na boczne ołtarze od młodzieży bierzmowanej. Bóg zapłać za ofiary!
3. Scholka parafialna zaprasza wszystkie chętne dziewczynki, które chcą śpiewać w kościele, na spotkanie w sobotę na godz. 9.00.
4. W zakrystii są do odebrania terminy odprawiania przyjętych Mszy św. pogrzebowych za śp. + Karolinę Wojas, + Anna Zamysłowska, + Helena Opyrchał, + Zofia Pałka.
5. Pożegnaliśmy z naszej wspólnoty w tym tygodniu z Wielkich Dróg: śp. Genowefę Karcz, śp. Piotra Wieczorek, śp. Zbigniewa Moskałę. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…