Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą –  13.10.2019

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w obchody XIX Dnia Papieskiego przeżywanego pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy do kościoła na koncert zespołu A!Niebo. Z liczącym prawie 30 instrumentalistów i wokalistów chórem wystąpi gościnnie nasza schola Perełki Maryi. Na zakończenie koncertu  wspólnie zaśpiewamy „Barkę”. Szczegóły wydarzeń na plakatach i stronie internetowej.  Po Mszach św. będzie zbiórka ofiar na żywy pomnik św. Jana Pawła II, na wsparcie dla młodzieży z niezamożnych rodzin.

        Wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom i Katechetom z okazji przypadającego jutro Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne życzenia: zdrowia, Bożego Błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask. Jutro na różańcu będziemy się modlili w ich intencji.

Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Środa – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

Czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego

Piątek – Święto Św. Łukasza, ewangelisty

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i otaczamy modlitwą.

  1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła Rodzinom z Wielkich Dróg oraz ofiarę 650 zł. złożoną na Kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą świątynię polecamy rodzinom Wielkich Dróg: Bołdach, Bochenek, Kochana, Góra, Kowalówka, Atlas, Kowalówka, Adamus, Adamus, Dyrga, Żyła, Chodacki.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone na kościół w kopertach w minionym tygodniu – od rodziny z Wielkich Dróg 400 zł., od rodziny z Krakowa 200 zł. oraz 300 zł. i 500 zł. przelane na konto od rodzin z Bęczyna. Bóg zapłać!
  3. Przygotowanie do bierzmowania dla klasy ósmej będzie dla Sosnowic i Wielkich Dróg w czwartek o godz. 16.45, a dla Paszkówki w piątek o 16.45.
  4. Spotkanie dla Róż Różańcowych naszej parafii będzie we wtorek o godz. 16.30 w kawiarence na wikarówce. Zapraszamy!
  5. W sobotę „Ekstremalny Różaniec” do Kalwarii Zebrzydowskiej – wyruszamy od kaplicy na Drabożu o godz. 9.30, 12.00 będzie Msza św. – podziękujemy Matce Bożej i prosić będziemy o łaski dla naszych rodzin. Prosimy OSP naszych wiosek o zabezpieczenie trasy przejścia pielgrzymów. Chętnych do powrotu autobusem z Kalwarii prosimy o zapisy w zakrystii.