Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na XXXI Niedzielę Zwykłą

31 Niedziela zwykła 30.10.2022

Kalendarz Liturgiczny:
Wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele jak w niedzielę przed południem i o godz. 14.00 Msza św. na cmentarzu, a po niej procesja z wypominkami za zmarłych.
Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.
W tym dniu będzie prowadzona kwesta na cmentarzu na odnawiane nagrobki. Kontynuowane są prace przy bramie na starej części cmentarza i wykonany został nowy krzyż przy kaplicy.
We wtorek (Wszystkich Świętych) ruch samochodów przy cmentarzu będzie jednokierunkowy.
W tych dniach będziemy mogli ofiarować odpusty i komunię św. za naszych zmarłych.
Spowiadać będziemy jutro – w poniedziałek od 17.00 do 18.00.

Środa – Dzień Zaduszny – Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i 17.00 w kościele, a o godz. 9.00 i 15.00 w kaplicy na cmentarzu.
Czwartek – pierwszy miesiąca listopada. Po Mszy św. i nowennie adoracja do godz. 19.00 w ciszy z możliwością spowiedzi.
Piątek – wspomnienie św. Karola Boromeusza. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiadać będziemy rano od godz. 6.30 i po południu od 16.00 do 17.00.
Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.

Po zmianie czasu na zimowy Msze św. wieczorne w tygodniu odprawiamy o godz.17.00 (tj. nowenna w czwartek i w pierwszy piątek)

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom z Paszkówki i ofiarę 500 zł złożoną na kwiaty i kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Paszkówki: Zwierzyński, Rembicka, Gniadek, Graca, Morek, Pawłowska, Pawłowska, Jaskuła, Faber, Jaskuła.
2. Podziękowanie za ofiary złożone w tym tygodniu na prace remontowe w kościele: 400 zł od dwóch rodzin ze Sosnowic, 1300 zł od trzech rodzin z Wielkich Dróg oraz 100 zł przelane na konto parafii. Bóg zapłać!
3. Przewodnik zaprasza w sobotę 5 listopada do Kalwarii na Dróżki za zmarłych. Początek po Mszy św. o godz. 7.00 z Placu Rajskiego przy Bazylice.
4. W zakrystii są do odebrania terminy odprawiania przyjętych Mszy św. pogrzebowych odprawianych poza parafią za śp. + Zofię Bułat, + Bogusława Zawadę, + Piotra Morek, +Tadeusza Wicher, + Witolda Śliwę, + Antoniego Bulińskiego.
5. W poniedziałek 31 października zapraszamy dzieci na Korowód Świętych, czyli radosną wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, w czasie którego będziemy zachęcać do poznawania własnych patronów i innych świętych. Rozpoczniemy na Rynku o godzinie 17:15, a następnie przejdziemy do kościoła na Różaniec o Świętych. Po różańcu Korowód przejdzie przez Rynek na Wikarówkę. Tam zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych z tańcami i zabawami. Zachęcamy, przebierzcie się za świętych, weźcie ze sobą latarki, lampiony, odblaski oraz ulubione słodycze, którymi poczęstujemy się wzajemnie. Informacje są na stronie parafialnej i plakatach.
6. Parafialny Uczniowski Klub Sportowy POBIEDR zaprasza w sobotę 5 listopada na wycieczkę na Luboń Wielki i do Jordanowa. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 7:30. Koszt 20 zł dziecko i 30 zł dorosły. Zapisy do 3 listopada. Więcej informacji na stronie klubu POBIEDR.
7. Pożegnaliśmy w tym tygodniu z naszej wspólnoty śp. Magdalenę Gorzelską – polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…