Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ogłoszenia na XXXII Niedzielę Zwykłą

32 Niedziela zwykła 6.11.2022

Kalendarz Liturgiczny:
Środa – Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
Czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża
Piątek – Wspomnienie św. Marcina z Turs, Narodowe święto Niepodległości

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy Bożych Łask i opieki Matki Najświętszej.

1. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła rodzinom z Paszkówki i ofiarę 450 zł złożoną na kwiaty i kościół. Bóg zapłać! W następnym tygodniu troskę o naszą Świątynię polecamy rodzinom Paszkówki: Kucharczyk, Godula, Brożek, Gonek, Byrgiel, Kucharczyk, Antos, Stolarz, Miąsik, Warmuz. O posprzątanie Kościółka prosimy rodziny Turaj, Batko, Mlaskot.
2. Podziękowanie za ofiary złożone w tym tygodniu na prace remontowe w kościele: 100 zł od rodziny z Paszkówki, 1tys. zł od rodziny z Bęczyna, 400 zł od rodziny ze Sosnowic, 500 zł od dwóch rodzin z Wielkich Dróg oraz 100 zł przelane na konto parafii. Bóg zapłać!
3. Katecheza Dorosłych będzie w najbliższy piątek o godz. 20.00 na wikarówce. Zapraszamy!
4. W przyszłą niedziele Msza św. o godz. 9.30 będzie odprawiana po łacinie (części stałe) wraz z Chórem Parafialnym – będziemy się modlić w intencji ofiarodawców i budowniczych naszego Kościoła dziękując Bogu za naszą Świątynię.
5. W przyszłą niedziele będzie przed kościołem kiermasz ciast i paczek połączony ze zbiórką ofiar na Marysię Szostak, która cierpi na wadę genetyczną i którą czeka kolejna operacja.
6. W zakrystii są do odebrania zeszyty na jesienną zbiórkę ofiar na prowadzone prace remontowe w naszym kościele, w miarę możliwości prosimy o zabranie na swoje rejony. Bóg zapłać!
7. Rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu prace na naszym cmentarzu – będzie wymieniona kostka w głównej alejce starej części cmentarza. Prosimy o zachowanie ostrożności i wchodzenie na cmentarz drugim wejściem.
8. Wraz z Wójtem Gminy Brzeźnica, Centrum Kultury i Promocji oraz Parafialnym Uczniowskim Klubem Sportowym „POBIEDR” serdecznie zapraszamy w piątek 11 listopada do wzięcia udziału w Gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które w tym roku będą w Paszkówce. W programie: o godz. 8:00 Msza św. w intencji Ojczyzny, następnie przemarsz z Orkiestrą Dętą z Sosnowic na cmentarz i złożenie wieńców na Grobie Nieznanego Żołnierza, Niepodległościowy Bieg Przełajowy z Sosnowic do Paszkówki oraz na zakończenie o godz. 12:00 wspólne odśpiewanie Hymnu na Rynku. Szczegółowy program na plakatach i stronach internetowych parafii i gminy.