Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Orszak Trzech Króli przeszedł drogami naszej parafii

Z trzech stron i w trzech kolorach, do żłóbka na rynku w Paszkówce, zmierzał Orszak Trzech Króli, aby złożyć pokłon Dzieciątku. Orszak przystrojony w kolor czerwony z królem Kacprem przyszedł z Wielkich Dróg, Orszak w kolorze niebieskim z królem Baltazarem tworzyli mieszkańcy Sosnowic, a część Orszaku w kolorze zielonym z królem Melchiorem zorganizowali mieszkańcy Paszkówki i Bęczyna. 
Na rynku przed kościołem królowie złożyli pokłon i dary Dzieciątku, które czekało z Maryją i św. Józefem, których role zagrali w tym roku Elżbieta i Jakub.

Następnie kolorowy Orszak Trzech Króli przeszedł do kościoła na Mszę św. o godzinie 11.15. Przed rozpoczęciem liturgii był jeszcze czas na wspólne kolędowanie, wystąpił też chór parafialny, a dziewczęta ze scholi; Wiktoria i Karolina, zaśpiewały orszakową pastorałkę „Niech spadnie nam korona z głowy…” .

Ksiądz proboszcz podziękował wszystkim za świadectwo wiary: organizatorom, uczestnikom Orszaku oraz Ochotniczym Strażom Pożarnym z wiosek naszej parafii uczestniczącym ze sztandarami we Mszy św., a druhom OSP dodatkowo za zabezpieczenie dróg na czas przejścia Orszaku.

Na zakończenie miało miejsce poświęcenie kredy i kadzidła, a wszyscy uczestnicy Orszaku z duszpasterzami zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia. 

Orszak Trzech Króli zorganizowały: Stowarzyszenie „Nasz Dom Nasze Wielkie Drogi” przy wsparciu Fundacji „Orszak Trzech Króli”.