Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Podziękowanie za 40 lat posługi w naszej parafii dla p. organisty Zbigniewa

W czerwcu tego roku nasz organista – pan Zbigniew Kowalczyk obchodzi jubileusz muzycznej posługi w naszej parafii. Z tej okazji w niedzielę 29 maja na Mszy św. o godzinie 9.30  modliliśmy się, dziękując za 40 lat pracy w parafii pana Zbigniewa i prosząc o zdrowie dla niego, dalsze łaski i błogosławieństwo Boże.

Przedstawiciele Rady Parafialnej oraz Chóru, który pan organista od lat prowadzi, wręczyli bukiet kwiatów, oraz złożyli życzenia, również muzycznie, śpiewając „Wszystkiego dobrego…”

Wyraźnie wzruszony pan Zbyszek, wspominając 40 lat posługi w parafii, podziękował za modlitwę, pamięć i życzenia, a wszyscy zgromadzeni w kościele brawami podziękowali za jego pracę w naszej parafii.

Tekst życzeń:

Panie Zbyszku, 40 lat temu zaczął Pan pracę w naszej parafii, tylu ludziom Pan towarzyszył i towarzyszy graniem i śpiewem w czasie ważnych wydarzeń przy chrztach, komuniach, bierzmowaniach, ślubach, jubileuszach czy pogrzebach.
Wspólnota parafialna dziękuje Ci dzisiaj za to, że prowadzisz naszą modlitwę poprzez muzykę i śpiew, życzymy abyś umocniony Bożymi łaskami, Matczyną opieką i darami Ducha Świętego nadal to czynił – z oddaniem, pasją i satysfakcją. Niechaj los Ci sprzyja niosąc powodzenie, idź przez życie z uśmiechem i dobrocią w sercu, otoczony tylko dobrymi ludźmi, silny poczuciem bezpieczeństwa, zadowolenia i szczęścia. Abyś odnajdywał w bliskich Ci osobach – siłę i piękno stworzenia, w otaczającym świecie-radość istnienia, w kolorach, smakach i zapachach – wielkość natchnienia. Wszystko co było Twoim marzeniem, co jest, i co będzie w przyszłości, niech nie uleci z cichym westchnieniem, lecz niech się spełni w całości. By najpiękniejsze chwile w Twoim życiu trwały wiecznie.
Śpiewaj Zbyszku i nie żałuj głosu,
bowiem twoje pieśni radość nam przynoszą.
Dziękujemy tobie za grę i śpiewanie,
które w naszych sercach na zawsze zostanie.

Szczęść Boże na kolejne lata grania i śpiewu.