Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Przyjmijcie sakrament bierzmowania z wiarą i żyjcie w Prawdzie

W poniedziałek 22 czerwca 55 kandydatów przyjęło sakrament bierzmowania z rąk Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Janusza Mastalskiego. 

Uroczystość odbyła się w czasie mszy świętej o godzinie 18.00.

Przed udzieleniem sakramentu bierzmowania ksiądz biskup zwrócił się z prośbą do młodzieży:

Bardzo was proszę, abyście sakrament bierzmowania wzięli z wiarą i żebyście żyli w Prawdzie. Żebyście się nie dali wypchnąć z Kościoła, żebyście sobie nie dali wmówić, że można bez Boga, żebyście sobie nie dali wmówić, że najważniejsza jest przyjemność.

Mówił też do rodziców:

Jak będziecie widzieć, że (wasze dzieci) uciekają od Prawdy, to pamiętajcie, że są dwie ważne zasady, które czynią cuda, a dzięki którym, jestem przekonany, wrócą do Prawdy. (…) Pierwszą jest modlitwa – nie ma piękniejszej, wspanialszej modlitwy, niż modlitwa rodziców za swoje dziecko, bo ona płynie z miłości. Jest to modlitwa bezinteresowna (…) I druga zasada, którą trzeba wziąć na całe życie. To jest cierpliwość. Oni mają prawo do błędu, bo są młodzi, mają prawo do tego, żeby się pomylić, ale wy macie obowiązek, aby dyskretnie, stanowczo naprowadzić, podpowiedzieć, ale nie w nerwach, nie w emocjach…

Dzień wcześniej w niedzielę w czasie mszy św. o godz. 17.00 młodzież otrzymała z rąk swoich rodziców pamiątkowe krzyże oraz złożyła przyrzeczenia abstynenckie.

Rozdanie pamiątkowych krzyży i złożenie przyrzeczeń abstynenckich

Uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania