Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Ruch Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej zaprasza na rekolekcje wakacyjne

Animatorzy i uczestnicy Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej zapraszają na rekolekcje wakacyjne.

W zeszłym roku 8-dniowe rekolekcje hybrydowe lub wyłącznie online, w tym wyczekiwane 15-dniowe. Ponad 700 oazowiczów zapisało się już na tegoroczne rekolekcje, które odbędą się w dwóch turnusach – 2.07-18.07 oraz 20.07-5.08. Przewidziane są także turnusy 7-dniowe – Oaza na Start – dla „pierwszaków” oazowych ze szkół podstawowych, którzy chcą rozpocząć przygodę w Ruchu Światło-Życie. Ponadto 3 stopień Oazy Nowego Życia odbędzie się również w Rzymie.

Choć na ten moment są to dopiero plany, oazowicze nieustannie się formują i podejmują modlitwę za rekolekcje. Zachęcają również do zapisów, ponieważ niejednokrotnie doświadczyli, iż oazy wakacyjne to bardzo owocny czas.

„(…) Bo to na rekolekcjach odkryłem, że w chrześcijaństwie tak naprawdę chodzi o relację z Chrystusem. I cieszę się, że jeździłem tak długo, aż to do mnie dotarło. „Późno Cię umiłowałem, Piękności tak dawna, a tak nowa”… Ale umiłowałem – i zacząłem jeździć po Jego miłość. Dostałem ją wtedy i dostaję nadal. Aż w nadmiarze. Na rekolekcjach otrzymałem znacznie więcej niż jestem w stanie zrozumieć. I nieustannie mnie to zachwyca.” – podzielił się animator Alfred.

„(…) Dają mi możliwość odcięcia się od codzienności i skupienia się tylko na Nim, pogłębienia swojej wiary. To również możliwość doświadczenia piękna wspólnoty i głębi w relacjach z innymi ludźmi.” – napisała animatorka Ala.

„(…) Uważam, że rekolekcje potrafią wydobyć z nas to, co najcenniejsze, najpiękniejsze. Ten szczególny czas pokazuje, że jesteśmy zdolni do tworzenia wspólnoty, do wzajemnego wspierania się, do dzielenia się doświadczeniem wiary, wzajemnego prowadzenia się do Pana. Ten czas, te doświadczenia są nam potrzebne! Decyzja, by uczestniczyć w rekolekcjach może stać się – jak wiele razy stawała się dla mnie – zaproszeniem, by Pan poukładał moje życie, zmienił mnie, na nowo przekonał o swojej miłości.” – wyjaśnił ks. Mateusz.

Świadectwa animatorów, uczestników oraz moderatorów oraz inne ciekawostki dotyczące rekolekcji publikowane są na fanpage’u krakowskiego Ruchu. Grafiki oraz informacje związane z zapisami znajdują się na stronie w zakładce Rekolekcje.

Rekolekcje-2021-Ministrantów-i-Scholistek

źródło: BP Archidiecezji Krakowskiej, Ruch Światło – Życie Archidiecezji Krakowskiej