Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę

Tradycją Wielkiej Soboty jest poświęcenie pokarmów wielkanocnych: chleba – na pamiątkę tego, którym Jezus nakarmił tłumy na pustyni; mięsa – na pamiątkę baranka paschalnego, którego spożywał Jezus podczas uczty paschalnej z uczniami w Wieczerniku oraz jajek, które symbolizują nowe życie.
W naszej parafii święcenie pokarmów miało miejsce co pół godziny – od godz. 9.00 do 13.00 oraz po południu o godz. 16.00.
Tradycyjnie święcenie pokarmów było w Sosnowicach przy Kościółku oraz w Bęczynie i na „Drabożu”.

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę jest pięknym polskim zwyczajem, jednak najważniejsza jest istota  Wielkanocy – osobiste wyznanie wiary, czyli spotkanie człowieka ze zmartwychwstałym Chrystusem. Wielkanoc zaczyna się już w sobotni wieczór o godz. 18.00 Liturgią Wigilii Paschalnej z poświęceniem ognia, wody i odnowieniem przyrzeczeń chrztu św. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w większości przez media, ze względu na ograniczenia epidemiczne co do ilości wiernych mogących przebywać w kościele (28 wiernych w tym 3 w kaplicy Wężyków i dwóch na chórze). Transmisja z naszego kościoła rozpocznie się przed godz. 18.00 na parafialnym kanale YouTube.

KAI / materiały własne