Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

W piątek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywaną również jako Dzień Świętości Życia. W tym dniu można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone. Deklaracje do zabrania są wystawione na balaskach przed ołtarzem. W naszym kościele Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i 17.00.

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Również w naszym kościele parafialnym na początku Mszy św. o godzinie 17.00, tak jak we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, w jedności z Następcą Świętego Piotra wzniesiemy modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację w intencji pokoju w Ukrainie i na świecie, którą poprowadzi schola parafialna Perełki Maryi.