Msze św. w niedziele i święta: 6:45, 8:15 (kościółek Sosnowice), 9:30, 11:15 ,17:00
ul. Pobiedr 1 I 34-113 Paszkówka
33 879-30-67

W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca obchodzić będziemy Dzień Świętości Życia. Został on ustanowiony w Kościele w Polsce w 1998 r. w odpowiedzi na apel św. Jana Pawła II zawarty w encyklice „Evangelium Vitae” ogłoszonej 25 marca 1995 roku.

Zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli modlitwy za dziecko, którego życie jest zagrożone. Msza św. z podjęciem adopcji i złożeniem przyrzeczeń będzie w naszej parafii w sobotę 25 marca o godz. 7.00 – deklaracje są wystawione przed ołtarzem.

Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia, odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie, gdzie 25 marca o godz. 12.00 celebrowana będzie uroczystą Msza Święta pod przewodnictwem bp. Jana Zająca.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej – radosnej, bolesnej lub chwalebnej (Ojcze Nasz i 10 Zdrowaś Mario) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.

Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia, np.: częsta Spowiedź i Komunia Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, czytanie Pisma Świętego, post o chlebie i wodzie, walka z nałogami, pomoc osobom potrzebującym, dodatkowe modlitwy, (litanie, nowenny, koronki…). Dodatkowe postanowienia nie są obowiązkowe, choć adoptujący chętnie je podejmują.

Duchową Adopcje może podjąć każdy – osoby świeckie, konsekrowane, mężczyźni, kobiety, ludzie w każdym wieku. Jedynie dzieci podejmują ją pod opieką rodziców.

Więcej o ochronie życia poczętego można dowiedzieć się na stronie Polskiego Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka pod adresem: https://pro-life.pl/

Telefon Zaufania Pro-life:

Jesteś w ciąży, ale w ogóle jej nie planowałaś?
Czujesz gniew, wściekłość, poczucie winy…?
Doświadczasz przemocy, nie masz wsparcia w bliskich ci osobach?
Boisz się, że stracisz partnera/pracę/szansę na rozwój…?

Nie jesteś sama!

Zadzwoń do Telefonu Zaufania Pro-life: 798 636 493.

Przy telefonie dyżuruje certyfikowana psychoterapeutka, która jest również nauczycielem metod rozpoznawania płodności i specjalistką od etyki seksualnej.

Telefon Zaufania Pro-Life jest czynny: w środy od godz. 19 do 21 i w piątki od godz. 10 do 12.

Daj sobie szansę, zadzwoń. Słuchamy. Nie oceniamy.

Zasady Telefonu Zaufania Pro-Life

  1. Telefon Zaufania Pro-life świadczy doraźną pomoc kobietom, które znalazły się w niespodziewanej ciąży i nie potrafią lub nie chcą zaakceptować tej sytuacji.
  2. Dyżurująca psychoterapeutka wysłuchuje rozmówców bez krytykowania i potępiania, okazuje życzliwość.
  3. Na prośbę telefonującego psychoterapeutka może poinformować, do jakiej instytucji zwrócić się o pomoc.
  4. Telefon gwarantuje możliwość anonimowej wymiany myśli (osoba dzwoniąca nie podaje żadnych swoich danych). Osoba dyżurująca zapewnia absolutną dyskrecję.
  5. Z Telefonu Zaufania Pro-life mogą skorzystać także ojcowie spodziewający się narodzin dziecka oraz inne bliskie osoby kobiety w ciąży, która znalazła się w kryzysie.